fbpx

Ханиоти се наоѓа на 105км јужно од Солун, помеѓу Полихроно и Пефкохори. Препознатливо е по космополитската атмосфера, традиционалното се меша со модерните европски трендови. Прекрасната плажа, чистото море и огромен избор на забавни содржини се одлики на Ханиоти. Има голем број супермаркети, продавници, ресторани, ексклузивни продавници, како и многу објекти за забава. Овде имате можност за факултативни излети и екскурзии, така што можете да ги посетите Света Гора, Метеорите, заливот Торонеос. Ханиоти е прекрасна дестинација за одмор, од каде ќе се вратите со убави спомени.

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top