fbpx

Вилата се наоѓа на околу 100 метри од плажата во Ханиоти и 150 метри од центарот. Поседува двокреветни, трокреветни  и четирикреветни студија (кај четирикреветните студија има два брачни кревети), кујнски дел, ТВ, купатило, клима (вклучена во цена). Сите студија се наоѓаат на приземје.  Постелнината се менува на половина смена. За време на престојот, гостите сами ја одржуваат хигиената.

Термин 08.06.
17.06
17.06.
26.06.
26.06.
05.07.
05.07.
14.07.
14.07.
23.07.
23.07.
01.08.
01.08.
10.08.
10.08.
19.08.
19.08.
28.08.
28.08.
06.09.
06.09.
15.09.
15.09.
24.09.
Број на ноќевања 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9
Студио 02 наем 320 395 490 535 650 710 710 710 655 530 395 320
Студио 03 наем 345 430 525 580 685 770 770 770 710 580 430 350
Студио 04 наем (2+2) 375 470 570 630 730 840 840 840 780 630 470 390

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН, БЕЗ ПРЕВОЗ

Климата е вклучена во цената

ТУРИСТИЧКА ТАКСА
Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА
- Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ
Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 62 денари.

Прочитано 102 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top