fbpx

Вила “Maria” се наоѓа во центарот на Ханиоти, односно на самиот плоштад и нa oколу 150m oд плажа. Располага со 1/2 и 1/3 студија со редовни легла,  на I и II кат. Сите се комплетно опремени со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла + аспиратор, фрижидер...), тоалет, крпи за лице и тело, клима (БЕСПЛАТНА), ТВ, како и бесплатен   интернет, гардеробер, сушара, широки балкони со тенди за сонце и масичка со столчиња со поглед на плоштадот, кон многуте барови, ресторани, продавници... 

10% попуст за целосна уплата до 01.02.24  |  5% попуст за целосна уплата до 01.04.24

"Maria"
Ханиоти
термин
МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 1 8 15 22 29 6 13 20 27 3 10 17 24 31 7 14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
1/2 студио 105 125 145 165 195 225 420 450 480 480 480 480 480 245 225 195 165 145 115
1/3 студио 115 135 165 195 225 255 460 490 520 520 520 520 520 275 255 225 195 165 125
1/3+1 студио 115 145 165 215 245 275 490 520 550 550 550 550 550 295 275 245 215 185 125
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на студио без превоз цени по лице со превоз

НАПОМЕНА

- Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
- Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио без вклучен превоз;
- Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
- При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
- Во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
- Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години - БЕСПЛАТНО;
- Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
- Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
- Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неотино / Гевгелија;
- Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата (на булеварот);
- Клима и Wi-Fi интернет - БЕСПЛАТНО!!
- Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

- За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 5% попуст на вториот термин;
- За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
- Доплата за туристичка такса - 1.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект);
- Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. - бесплатно (без седиште);
- Доплата за патничко осигурување /Информации во агенција/.

 
Автобуски превоз ХАНИОТИ, според термини од табелата Патни информации
Град на поаѓање Mесто на поаѓање Време на поаѓање Скопје - Ханиоти (340km)
Куманово: (бензинска Макпетрол - автопат) 04:15h
Скопје - Солун - Неа Модања - Калитеа - ХаниотиАвтопат (Е75)Трошоци во еден правец:
Патерини во Македонија (280ден)
Патарини во Грција (2.60€)
Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
Поаѓање од Ханиоти: 14:10 по МК време / 15:10 по ГР време (на околу 100m од вилата)

 

Прочитано 22326 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top