fbpx

Gorski Hotel & Spa има ексклузивна локација во самиот центар на Копаоник на пешачката патека од Конаците кон hotel Grand. Уште една причина плус за избор на овој хотел е ski-in ski-out локација која се наоѓа пред хотелот, ski in-ski out. Хотелот има 5* и 97 луксузни соби и 21 апартман, со капацитет од 400 лица. 

Содржините на хотелот се: пансионски ресторан, детска игрална, конгресен центар, теретана, фризерски и козметички салон, гаража со 57 паркинг места (со доплата), ски остава, ски рент, лоби бар, а ла карт ресторан, ресторан за скиачи, Спа центар на 390 м2 /затворен базен, сауни, релакс зона, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум.

LAST MINUTE
GORSKI HOTEL & SPA 4* КОПАОНИК
деца до 11,99 гоидни ГРАТИС
Период 31.03-14.04.2022

Цените се дадени по соба на ден

Тип на Соба

Недела – Четврток

Петок – Сабота

Single Superior Room

89

142

1/2 Superior Room

118

189

Single Deluxe Room

98

157

1/2 Deluxe Room

131

209

Family Superior Room

131

209

Family Deluxe Room

150

240

Цените се дадени по соба на ден

Тип на Соба

Недела – Четврток

Петок – Сабота

Bed Room Aparment

185

296

2 Bed Room Aparment

285

456

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера);
- Гратис 2 деца до 11,99 години во присуство на две возрасни лица;
- 10% попуст на ски опрема;
Ваучер 10% попуст за храна и пијалоци во La Pista Restorant
Користење на Game Room
- Игротека за деца
- Користење на Spa & Wellness центар на околу 1.000m²затворен базен, сауна свет, хамам, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тапидариум...
- Надворешен базен со топла вода и поглед на ски стази
- Користење на Фитнес центар
- Рано пријавување, доцно одјавување од хотел во склоп на слободни капацитети;

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,02 по лице на ден за возрасниДеца 7-15 години 0,70 по лице на денДеца до 7 години – ГРАТИС
Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
2 деца до 11,99 години во присуство на две возрасни лица ГРАТИС;
- 3-то возрасно лице на дополнително легло 42 по лице на ден.

Услови за резервација:
- За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Откажување на резервација:
- 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Ковидполитика:
Хотелот – гарантираповратнауплатенисредствавослучај:
Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест);
Затварањенаграници;

Прочитано 3531 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top