fbpx

ЛЕФКАДА - ВИСТИНСКИ ОДМОР

Четврти остров по големина на Јонскиот архипелаг лежи помеѓу Крф и Кефалонија. Името го добила по најјужниот рт Lefkatsa, кој во античко време го носел името Lefkos petra (бел камен) или Lefkas Akra (bel predel)
Дваесет и четири мали острови и неколку поголеми се распространети по архипелагот и ја сочинуваат перфектурата на Лефкада. Едноставно овој архипелаг претставува предизвик за секого

Лефкада идеална дестинација за оние што сакаат:
Преубави песочни плажи
Природа со неверојатна разноликост, вистински еколошки рај
Островот е поврзан со подвижен мост во должина од само 50 метри со копното
Лесен пристап до околните Јонски острови
Гостопримливи домаќини со развиена смисла за хумор
Добро вино и вкусна храна по прифатливи цени
Многумина туристи се враќаат повторно на Лефкада неколку години по ред

Едноставно Лефкада привлекува, а од тоа не се бега
Посетете ја Лефкада, а таа ќе ве награди !

опис на објекти и ценовник ЛЕФКАДА клик >>>

Прочитано 8271 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top