fbpx

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА зима на Златибор

Сместен во самиот центар на Златибор, новоотворениот хотел со 5* Zlatibor Mountain Resort & Spa прикажува магична комбинација на традиција и модерно дизајниран простор. Покрај идеалната локација, дополнителна убавина на уживањето овозможува огромен избор од 260 модерно опремени хотелски соби и апартмани. Различни типови сместувачки единици нудат различно искуство за одмор, а секоја од нив се карактеризира со рустикален, планински стил, надополнет со примеси на луксуз и елеганција.

Најголемиот и најмодерен спа центар во регионот е посебен скапоцен камен на овој комплекс и се простира на повеќе од 4.000 м2. Оваа област се рафинира со вода богата со магнезиум, калиум, калциум и други минерали кои позитивно влијаат на здравјето. Во комбинација со идеалното количество железо, оваа вода нуди еден вид лек, кој благотворно делува на тегобите предизвикани од современиот начин на живот и работа. Покрај трите базени, гостите имаат пристап и до ВИП спа, посебен спа апартман, како и луксузен спа простор кој овозможува исклучително чувство на релаксација и уживање. Био сауна, финска и инфра сауна, парна бања, солена соба, тушеви за искуство, масажи, разни третмани и пространа и професионално опремена теретана се само дел од содржините наменети за целосна ревитализација на телото и духот.

ЛИНК ДО ПОНУДА

Во цената е вклучено:

- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на луксузен Maгнезиум Spa&Wellness центар на преко 4.000m²: 3 внатрешни базена, 2 џакузи, 1 walking cc 20 лица х 1,25m, финска сауна, парна бања, био сауна, солена соба, ледена соба, шок туш....
- Неограничено користење на фитнес центар со мулти функционални сали..
- Wi-Fi
- Детско катче
- Baby Cot (задолжителна резервација)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,51€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС; (се наплаќа во агенција)
- Подземна гаража 10€ по кола на ден

Услови за деца:
- 2 деца до 11,99 години во придружва на 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
- Во Standart Room може да се сместат 2 возрасни лица + 1 дете до 7 години (дели легло со родители)
- Во Superior Room може да се сместат 2 возрасни лица / 3 возрасни лица / 2 возрасни лица + 1 дете до 11,99 години / 2 возрасни лица + 2 деца (1 дете до 11,99 години) (2-ро дете до 6,99 години) / 2 возрасни + 2 деца ( до 6,99 години)
- Во Family Room може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни / 3 возрасни + 1 дете (11,99 години) / 4 возрасни лица
- Во Јunior Suite може да се сместат само 2 возрасни лица!
- Во Family Suite може да се сместат 2 возрасни + 2 деца (11,99 години) / 3 возрасни + 1 дете 11,99 години / 4 возрасни лица

Напомена:
- Single Room може да се користи Standart / Superior Room од цената се намалува 15€ на ден;
- 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло 49€ по лице на ден важи за Superior Room, Family Room, Family Suite;
- 2 деца до 11,99 години ГРАТИС;


Доплати на лице место (не се задолжителни):
- Куглана,Биљард, ВИП СПА центар...

За резервации направени под „Еarly Booking “ во период до 01.11.2022
- Сите резервации можат да се откажат без пенали до 60 дена пред Chek In;
- За резервации откажани во период 59-31 ден пред Chek In се наплаќа 1 ноќевање;
- За резервации откажати од 30-0 дена пред Chek In се наплаќа полн износ од резервација;
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.

Политика за откажување за резервации напаравени без попусти и промоции:
- 1 ноќ од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 21 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервација ке биде наплатено ако резервацијата се откаже или промени термин 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред датумот предвиден за враќање, хотелот нема да ги рефондира неискористените средства.

Прочитано 436 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top