fbpx

Положба: 60 метри од плажа, на 4км од Никити Сместување: хотелот располага со 32 соби, сите опремени со балкон, фен, фрижидер, клима, сателитска ТВ, телефон, сеф /во некој соби/ Услуга:ноќевање со појадок или појадок и вечера Хотелско содржини:рецепција, ресторан, бар, интернет, паркинг, надоврешен базен со џакузи и лашалки со доплата. Спорт и забава: детски базен и игралиште

Линк од хотел: MAKEDNOS 3* NIKITI

20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.01.2024


With minimum stay of 5 days

Valid for arrivals on 25/05/202, 30/05/202, 04/06/202, 09/06/202, 14/06/202, 19/06/202, 24/06/202, 29/06/202, 04/07/202, 09/07/202, 14/07/202, 19/07/202, 24/07/202, 29/07/202, 03/08/202, 08/08/202, 13/08/202, 18/08/202, 23/08/202, 28/08/202, 02/09/202, 07/09/202, 12/09/202, 17/09/202, 22/09/202, 01/06/202, 08/06/202, 15/06/202, 22/06/202, 30/06/202, 06/07/202, 13/07/202, 20/07/202, 27/07/202, 10/08/202, 17/08/202, 24/08/202, 31/08/202, 14/09/202, 21/09/202, 28/05/202, 06/06/202, 11/06/202, 16/06/202, 21/06/202, 26/06/202, 01/07/202, 11/07/202, 16/07/202, 21/07/202, 26/07/202, 31/07/202, 05/08/202, 15/08/202, 20/08/202, 25/08/202, 30/08/202, 04/09/202, 09/09/202, 19/09/202, 24/09/202.


MAKEDNOS 3* NIKITI www.hotelmakednos.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА –ПОЛУПАНСИОН
10 25.05-03.06 04.06-15.06 16.06-05.07
26.08-10.09
06.07-25.08 11.09-26.09
Standard Room Side Sea View 34 51 67 85 51
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Standard Room Ground Floor 39 57 69 94 57
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Standard Room Front Sea View 37 54 69 87 54
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Family Apartment 39 59 72 97 59
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70%
Четврто лице 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
3 дете од 0-2.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 3-11.99 г. 50% 50% 50% 50% 50%
Мин. Престој 1 3 3 3 1
Stayover tax 1.5 EUR за соба на ден , се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 70% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

  • Локација:
Прочитано 6839 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top