fbpx

Вила Олга се наоѓа во Полихроно, на 70 метри од плажа и 20 метри од центарот на Полихроно. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани ( брачен кревет во една спална и два единечни во друга спална). Комплетно опремена кујна, со фрижидер, решо...Во апартманите има TV , wi-fi. Располага со клима уреди - вклучени со цена од 10јули до 31август ( за останатиот период се доплаќа на лице место 7 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје. Ценовник бр.2 (01.01.2024)

Ценовник наем 7 ноќевања

Смена Термини Цена
1 26.05-02.06 300
2 02.06-09.06 370
3 09.06-16.06 430
4 16.06-23.06 460
5 23.06-30.06 480
6 30.06-07.07 550
7 07.07-14.07 580
8 14.07-21.07 630
9 21.07-28.07 650
10 28.07-04.08 650
11 04.08-11.08 650
12 11.08-18.08 650
13 18.08-25.08 560
14 25.08-01.09 560
15 01.09-08.09 480
16 08.09-15.09 390
17 15.09-22.09 330
18 22.09-29.09 300

 

Цените се дадени за наем на апартман на 7 ноќeвања Доплата за превоз 45 евра за возрасен, 35 евра за дете до 12 години

-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
- Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1парче рачен багаж.
- Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
- Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

• Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец (освен седиштата 1 и 2 )
• Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

- За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
- Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

• Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
• Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.
• Попустот важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

НАПОМЕНА

- Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
- Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот,агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
- Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
- Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.
- Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
- Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..
- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
- За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
- Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување. Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

 

Прочитано 862 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top