fbpx

Линк од хотел: MOUNT ATHOS RESORT 5* IERISSOS

 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 

MOUNT ATHOS RESORT 5* IERISSOS www.mountathosresort.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
0/4 01.05-31.05
25.09-15.10
01.06-30.06
11.09-24.09
01.07-21.07
26.08-10.09
22.07-25.08
Double Standard 73 114 136 161
1 дете од 0-5.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Side Sea View 76 122 155 172
1 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Трето лице 50% 50% 50% 50%
Double Port Sea View 84 134 171 197
1 дете од 0-5.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Double Superior Sea View 90 138 182 207
1 дете од 0-5.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite up to 4 pax SSV 102 150 204 229
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Supreme Sea View up to 4 pax 119 188 317 415
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Bungalow Suite Mediterranean up to 4 pax 102 167 285 364
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Bungalow Suite Garden up to 4 pax 96 155 246 325
Трето лице 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Полупансион 44 44 44 44
Деца од 3-5.99 Гратис Гратис Гратис Гратис
Деца од 6-11.99 22 22 22 22
Мин. престој 1 1 1 1
Stayover tax 10 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Tariff Notes
1. Cancellation policy:
For the period 01/07-10/09:
16 days before arrival, 10% cancellation fees
15-5 days before arrival, 50% cancellation fees
4-1 days before arrival, 70% cancellation fees
For the periods 01/05-30/06 & 11/09-15/10:
15-12 days before arrival, 10% cancellation fees
11-1 days before arrival, 30% cancellation fees
Non show or Early departure, 100% fees.
2. Maximum occupancy for Room Double standard, Room Port Sea View and Room superior sea view is 2 adults + 1 infant up to 2,99 years old .
Maximum occupancy for Suite Junior Side Sea View is 3 adults + 1 infant up to 2,99 years old or 2 adults + 1 child up to 11.99 years old + infant up to 2.99 years old.
Maximum occupancy for Bungalow Suite Front sea view, Bungalow suite mediterranean and Bungalow suite garden is 3 adults or 2 adults + 2 children up to 11,99 years old
Maximum occupancy for Suite sepreme sea view is 3 adults+ 1 infant up to 2,99 years old or 2 adults + 2 children up to 11,99 years old
УПЛАТА 20% ВЕДНАШ И 80% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
Прочитано 1990 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top