fbpx

Локација: 3км од Литохоро, 80 км од Солун
Капацитет: 196 соби, суитес, бунгалови
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: релакс - третмани, Фитнес, масажа, спа-центар, турка бања, мини клуб за деца, салон за убавина, спортски терени, тенис, спортови на вода, бар, пијано бар, фризер, поол бар, отворен базен, затворен базен, рецепција, бизнис центар
Опременост на собите: клима уред,телефон, радио, сателитска ТВ, мини бар, фен, сеф, интернет, балкон

Линк од хотел: DION PALACE RESORT& SPA 5* LITOHORO

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 20% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.0$.2024 15% ПОПУСТ

DION PALACE RESORT& SPA 5* LITOHORO www.dionpalace.com
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА-ПОЛУПАНСИОН
10/0 01.04-22.05
01.10-31.10
23.05-10.06 11.06-11.07 12.07-27.08 28.08-17.09 18.09-30.09
Bungalow Sea Front 72 81 122 133 122 81
Deluxe Bungalow Private Pool 116 144 185 228 185 144
Classic Room Land View 56 66 97 118 97 66
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Classic Room Sea/Pool View 58 74 108 124 108 74
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Room Land View 68 78 112 132 109 78
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Superior Room Pool Sea View 71 80 111 134 111 80
Трето лице 70% 70% 70% 70% 70% 70%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Мин. Престој 3 4 4 4 3 3
Stayover tax 10 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 80% of total amount
Early departure 50% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

Медија

  • Локација:
Прочитано 7701 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top