fbpx

Локација: хотелот се наоѓа на средниот прст на Халкидики - Ситонија, на 2 км од Неос Мармарас и 110 км од аеродромот "Македонија" во Солун. Се наоѓа на самата песочна плажа во голем хотелски комплекс сместен на четири и пол илјади хектари и десет километри покрај морето со многу плажи и заливи. Комплексот има своја марина, пред хотелот голема приватна плажа долга околу два километри, терен за голф, езеро, хелиодром, конгресен центар со четири сали, театар, амфитеатар, кино, визба на најдобрите вина со продавница за вино, услови за практикување на сите класични и водени спортови, a la carte ресторани, кафулиња, слаткарници, трговски центар, дискотеки и барови, нуркање, јавање и едриличарски клуб, детски игралишта и клубови, базени со море и свежа вода.

Google Maps: 40.076840, 23.792675

Содржини: хотелот има 24-часовна рецепција, лоби, лифт, складирање багаж, весник/книжарница, менувачница, банкомат, марина (се доплаќа), хелиодром (се доплаќа), бесплатен паркинг, пристаниште (се доплаќа), услуга во соба ( со доплата), услуга за будење без доплата, услуга за факс (со доплата), перална (со доплата), лекар на повик (со доплата), изнајмување автомобил, изнајмување велосипед, изнајмување брод (со се доплаќа), продавници, продавници за сувенири, мини маркет (во рамките на комплексот), главен ресторан, a la carte ресторан, таверна, снек бар, бар на плажа, бар покрај базен, кафуле, клима уред и бесплатен Wi-Fi во заедничките простории, надворешен базен, детски базен, 2 внатрешни базени за возрасни (со доплата), лежалки и чадори на базен и плажа бесплатно, услуга за пешкири за плажа, ТВ соба, диско, тениски терени со доплата, игралишта за кошарка, фудбал и одбојка без доплата, пинг-понг без доплата, голф со доплата, водени спортови и часови за нуркање со доплата, конференциска сала со сите придружни оп. ром. Деца: анимација, мини клуб (4-12 години), детско игралиште, детски столчиња во ресторанот.

Услуга: полупансион или ултра се вклучено

Соби: луксузни еднокреветни со поглед на теренот за голф или море/марина; околу 30м2, обично брачен кревет, фрижидер, клима, сателитска ТВ, сеф, телефон, тепих, када/туш, комплет бања, балкон/тераса.

Делукс со поглед на терен за голф или море/марина; 32 - 36м2, 2-3 лица, двоен или два посебни кревети + софа или креветче, фрижидер, клима, сеф, сателитска ТВ, тепих, када/туш, комплет за бања, балкон/тераса.

Јуниор апартман со поглед на терен за голф или море/марина; 42м2, комбинирана дневна и спална соба со два посебни или брачни кревети и софа, фрижидер, сеф, клима, сателитска ТВ, телефон, када/туш, комплет бања, балкон/тераса.

Семејна соба со поглед на терен за голф или море/марина; 42-44м2; спална и дневна соба одделени со лизгачки врати, 2 посебни кревети или брачни и 2 софи, фрижидер, сеф, клима, сателитска ТВ, телефон, када/туш, комплет бања, балкон/тераса.

Извршен поглед на соба за голф или море/марина; 56-65м2, целосно посебен простор за спиење, дневна соба, голем балкон, за 2 - 4 лица со брачни или близнаци и софи, фрижидер, сеф, клима, сателитска ТВ, тепих, телефон, када/туш, комплет бања, балкон /тераса.

Луксузен апартман со поглед на теренот за голф или море/марина; 68-86м2, одвоена спална од пространата дневна, во спалната има мермерен дел со хидромасажна када, фрижидер, сеф, клима, сателитска ТВ, тепих, телефон, када/туш, комплет бања, балкон/тераса.

Морнарски апартман поглед на пристаништето; привилегиран апартман од 93м2 со директен пристап до пристаниште во пристаништето, посебна спална и дневна соба, 2 бањи, деца не смеат во оваа сместувачка единица, фрижидер, сеф, клима, сателитска ТВ, тепих, телефон, када/туш , комплет бања , балкон/тераса.

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА
Дали лежалките и чадорите се вклучени во цената доколку се плаќа ноќевање со појадок или полупансион? --- ДА
Што е вклучено во цената со ноќевање со појадок или полупансион? --- Покрај оброците кои се платени, вклучено е и користењето на игралиштето и тобоганот.

Линк од хотел PORTO CARRAS Meliton

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.04.2024 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 26.05 ДО 02.06.2024 + FREE UPGRADE TO SE OR MARINA VIEW
( ВАЖИ ЗА STANDARD ROOM, JUNIOR SUITE И FAMILY ROOM )

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.04.2024 10% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 07.07 ДО 02.09.2024

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА - ПОЛУПАНСИОН
Тип соба 01.05-05.05 06.05-25.05 26.05-15.06
18.09-02.10
16.06-06.07 07.07-20.07
22.08-02.09
21.07-21.08 03.09-17.09 03.10-19.10
Single Room Golf View 165 112 153 191 242 297 191 113
Single Room Sea or Marina View 179 129 169 209 267 326 209 129
Standard Room Golf View 103 63 85 106 134 165 106 63
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Sea or Marina View 112 71 94 116 148 181 116 71
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Golf View 144 125 141 169 210 260 169 125
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Sea or Marina View 151 135 150 183 235 281 183 135
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Captain’s Suite Marina Front 208 233 286 318 370 446 318 233
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Junior Suite Golf View 121 85 104 125 155 191 125 85
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite Sea or Marina View 130 94 113 135 170 207 135 94
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Golf View 127 94 117 145 180 224 145 94
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Sea or Marina View 136 102 127 155 195 245 155 102
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Family one Bedroom Suite Golf View 157 144 164 203 255 324 203 144
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Family one Bedroom Suite Sea or Marina View 181 158 179 221 275 351 221 158
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Family two Bedrooms Suite Side Sea View 189 186 206 251 370 446 251 186
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25%
Superior Family two Bedrooms Suite Sea or Marina View 198 200 225 270 395 472 270 200
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25% 25%
Се вклучено 50 50 50 50 50 50 50 50
Деца од 2-11.99 год. 25 25 25 25 25 25 25 25
Минимум престој 3 2 3 3 5 7 3 3
Stayover tax 10 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 14-21 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-13 days before check-in 80% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount
ЦЕНИТЕ СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.04.2024
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 29.02.2024 ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.05 ДО 02.06.2024 И ОД 30.06 ДО 20.10.2024

ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА - ПОЛУПАНСИОН
Тип соба 24.04-30.04
20.10-30.10
01.05-05.05
06.05-25.05
03.10-19.10
26.05-15.06
18.09-02.10
16.06-06.07
03.09-17.09
07.07-20.07
22.08-02.09
21.07-21.08
Single Room Golf View 120 140 190 238 282 326
Single Room Sea or Marina View 140 160 210 260 312 358
Standard Room Golf View 67 78 106 132 157 181
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Standard Room Sea or Marina View 78 89 117 145 173 199
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Golf View 140 156 176 210 245 285
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Suite Sea or Marina View 152 168 187 228 274 309
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Captain’s Suite Marina Front 274 290 355 395 432 490
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Junior Suite Golf View 95 105 129 156 181 210
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Junior Suite Sea or Marina View 106 116 140 168 199 228
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Golf View 100 116 146 180 210 246
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Family Room Sea or Marina View 111 127 158 192 228 269
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Family one Bedroom Suite Golf View 163 179 205 252 298 355
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Family one Bedroom Suite Sea or Marina View 181 197 222 275 321 385
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
Superior Family two Bedrooms Suite Side Sea View 216 231 257 312 432 490
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. 25% 25% 25% 25% 25% 25%
Superior Family two Bedrooms Suite Sea or Marina View 233 249 280 335 461 518
Трето лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
Четврто лице 50% 50% 50% 50% 50% 50%
1 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 0-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис Гратис
3 дете од 2-11.99 год. 25% 25% 25% 25% 25% 25%
Се вклучено 50 50 50 50 50 50
Деца од 2-11.99 год. 25 25 25 25 25 25
Минимум престој 3 3 3 3 5 7
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =61.80 МКД
Cancelled 14-21 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-13 days before check-in 80% of total amount
Non show 100% of total amount
Early departure 100% of total amount

 

Медија

  • Локација:
Прочитано 17044 пати
Тагови:

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top