fbpx

https://www.viceroyhotelsandresorts.com/rs/serbia

Нов луксузен хотел отворен во јуни 2021 година инспириран од локалната планинска архитектура. Располага со 119 соби и директен пристап до скијачките патеки што докажува дека е можно да се доживее врвот на модерниот луксуз во нескротлива природа.
Во центарот на планинскиот и скијачкиот центар Копаоник, на местото на поранешниот хотел Југобанка.
Копаоник е наречен „Планина на Сонцето“ и може да се пофали со скоро 200 сончеви денови годишно, што обезбедува прекрасни услови во текот на целата година.
Сместен во Копаоник, Вицерој Хотел располага со ресторан, фитнес центар, бар и директен пристап до скијачкиот центар. Овој хотел со 5 * нуди бесплатен WiFi, 24-часа рецепција и услуга во соба. Гостите можат да користат услуга за консиерж и багаж на лице место.
Сите соби имаат работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања. Единиците на Вицерој Копаоник Србија имаат клима уред и гардероба.
Гостите можат да уживаат во појадок, ручек и вечера во ресторанот Mountain Kitchen, а лесни закуски и коктели во Пике ски барот.
Ски центарот Копаоник се наоѓа на неколку чекори од хотелот. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Приштина на 80 километри од Копаоник
Во склоп на хотелот достапен е приватен паркинг
Содржини 2 базени, СПА Центар, ресторан, фитнес центар, собна послуга, паркинг, апарат за припрема кафе/чај во сите соби, бар, многу добар појадок

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2022 15% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.11.2022 10% ПОПУСТ

VICEROY 5* KOPAONIK
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип на сместување Лица бр. 01.12-28.12.2022 28.12-08.01.2023 08.1-25.02.2023 25.02-31.03.2023
  Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон
NEST ROOM 2
За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

KING ROOM 2
DOUBLE QUEEN 2/4
KOPAONIK SUITE 2/4
KARAMAN SUITE 2/4
Минимум престој 3 5 3 3
Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !
Во цената е вклучено:
- Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)
- Користење фитнес центар
- Користење базени на отворено со топла вода
- Користење детско катче
- WI-FI низ цел хотел
- Спа центар ( сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.
Доплати:
- Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )
- Доплата за вечера 30€ по лице на ден
- Доплата за ручек 25€ по лице на ден
- Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно
- Доплата за домашно милениче 50€ за цел престој (задолжителна претходна најава)
Услови за деца :
- Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС
- Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст
Дополнителни услуги:
- Хотелска гаража 20€ по возило на ден
Забелешка:
- Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет
Политика за откажување:
- До 31 дена пред Chek In откажување без пенали
- Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

ДИЗАЈН
Луксузен хотел инспириран од локалната планинска архитектура
Планинскиот ресорт „Вицерој Копаоник“ е дизајниран од архитектите на ВАТГ и надополнет со детали за „Вимберли ентериери“. Според нив, сите соби и апартмани се замислени и дизајнирани така што тие се топли прибежишта совршени за релаксација по денот поминат на падините на Копаоник.
Архитектурата и дизајнот на хотелот се инспирирани од локалниот стил, кој се базира на природните убавини и пејзажи на Суво рудиште и доминираат природни бои на темно дрво во комбинација со чисто бели детали, со многу прозорци и отворени простори што нудат спектакуларни поглед на околината .. Камена облога на долните катови ја „врзува“ зградата со земја, поврзувајќи ја со околниот пејзаж.
Внимателно дизајнираните детали и паметната употреба на материјали гарантираат прекрасно изработена зграда која ја почитува народната традиција во архитектурата и локалната средина, но исто така има свој софистициран, модерен и препознатлив стил.
Можеби најубавиот опис на дизајнот и архитектурата го даде компанијата WATG:
"Хотелот Вицерој Копаоник е алпска авантура со модерна западна атмосфера која носи луксуз на српските планини. Опкружен со Националниот парк, благословен со прекрасен поглед, дизајнот е визија за шик и софистицираност без напор. Тоа е луксузен и модерен зграда која зборува за брендот Вицерој и гостите кои ја ценат оригиналноста “

 

Прочитано 867 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2022

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top