fbpx

https://www.cluba.rs/sr/pocetna/

Хотелот Club A се наоѓа во срцето на живописното скијачко одморалиште на Копаоник, со успешна приказна за угостителството напишана во изминатите 30 години. На надморска височина од 1750 метри.

Содржини
Сосема нов ресторан, сала за конференции, spa i wellness центар, базен, детска игротека, фризерски салон, бесплатен Wi-Fi пристап до Интернет, паркинг, се само некои од објектите што им се на располагање на гостите.

Хотелот Клуб А им нуди на гостите најдобро spa i wellness искуство. Совршен амбиент каде гостите можат да се релаксираат по напорниот ден на скијачката патека или да гледаат од топлото џакузи низ прозорецот како вее снег, препуштајќи се на благосостојба и удобност. Спа центарот има салон за масажа, затворен базен, сауна, џакузи и многу други содржини. Спа-центарот е отворен од 09:00 до 21:00 часот.

Сместување
Хотелот има два апартмани и 91 удобни соби со различна големина – еднокреветна (со единечен кревет), двокреветна (француски лежај или два одделни кревети) , трокреветна(три одделни кревети) и четворокреветна соба(еден француски лежај и два одделни кревети).

 10% попуст за уплата до 31.10.2022

 Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период Смена Мин.ноќи Двокреветна Соба
Трокреветна Соба
Еднокреветна соба
01.12-04.12 Чет/Нед 3 52 73
04.12-12.12 Нед/Пон 3 52 73
12.12-17.12 Пон/Саб 5 86 120
17.12-20.12 Саб/Вто 3 52 73
20.12-25.12 Вто/Нед 3/4/5 67 94
25.12-30.12 Нед/Пет 3/4/5 69 97
25.12-01.01 Нед/Нед 7 86 120
27.12-02.01 Вто/Пон 6 90 126
30.12-02.01 Пет/Пон 3 109 153
30.12-02.01 Саб/Пон 2 121 169
01.01-08.01 Нед/Нед 6/7 86 120
08.01-15.01 Нед/Нед 7 86 120
15.01-22.01 Нед/Нед 7 86 120
22.01-29.01 Нед/Нед 7 75 105
29.01-05.02 Нед/Нед 7 75 105
05.02-12.02 Нед/Нед 7 86 120
12.02-19.02 Нед/Нед 7 86 120
19.02-26.02 Нед/Нед 7 75 105
26.02-05.03 Нед/Нед 7 75 105
05.03-12.03 Нед/Нед 7 86 120
12.03-19.03 Нед/Нед 3 58 81
19.03-26.03 Нед/Нед 3 52 73
26.03-02.04 Нед/Нед 3 52 73

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период Двокреветна Соба
Трокреветна Соба
Еднокреветна Соба
05.01-08.01 107 150
12.01-15.01 107 150
19.01-22.01 107 150
26.01-29.01 93 130
02.02-05.02 93 130
09.02-12.02 121 169
16.02-19.02 107 150
23.02-26.02 93 130
02.03-05.03 93 130
09.03-12.03 107 150

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера ( шведска маса)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
- Надворешен паркинг 6€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
- Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
- Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
- Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
-15% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 30 дена пред почетокот на аранжманот;
-30% од вкупната вредност на резервација ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата до 14 дена пред почетокот на аранжманот;
-100% од вкушната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата во перод 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

-Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

-Затварање на граници

Галерија

Прочитано 3563 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2022

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top