fbpx

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800м од ски-лифтот.
Сместување: Хотелот е реновиран во 2004 год., на 7 ката, 2 лифта 181 соба. Двокреветни соби 164 (2 стандард. + 1 дополн. кревет; макс.3 возрасни, 24м²).Сите соби се со централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со туш или када. Дел од собите имаат и балкон.Студио 7 (2 стандард.+ 2 дополн.кревети, 50м², макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни). Сите студиа имаат балкон, централно греење, микровална, сет за кафе, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, бањарки. Апартмани 24 (2 стандард. + 2 дополн.кревети, 50м², макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни). Сите апартмани имаат централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, бањарки. Дел од апартманите имаат и балкон.
Содржина: Рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), Wi-Fi во лоби бар, продавници, ски-гардероба, ресторан, лоби бар, ноќен клуб, диско, конференциска сала, доктор, спортски центар (кој е целосно реновиран-олимписки базен, теретана, сауна, солариум, масажа и др.). Бесплатно користење на ски-остава, превоз од хотел до ски-терени (од 08.30 на секои 30 мин.), Wi-Fi, базен, сауна, фитнес, игротека за деца, креветче за бебе (на барање), надвореше паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг-понг, билијард, куглана, електронски игри, масажа, солариум.

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2022 18% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2022 12% ПОПУСТ

Веб страна https://www.perelikhotel.com/

 

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 01.12.2022
16.12.2022
17.12.2022
28.12.2022
29.12.2022
03.01.2023
04.01.2023
20.01.2023
21.01.2023
17.02.2023
18.02.2023
03.03.2023
04.03.2023
09.04.2023
JUNIOR SUITE
SINGLE ROOM 79 85 179 85 90 85 79
SUITE 2 ADULTS 102 114 180 114 125 114 102
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 141 156 248 156 172 156 141
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 80 86 180 86 91 86 80
SUI2A 1+1 CHD (6-11,99) 102 114 180 114 125 114 102
SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 103 115 181 115 126 115 103
SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 128 142 226 142 156 142 128
SUI2A 2+1 CHD (0-5,99) 103 115 181 115 126 115 103
SUI2A 2+1 CHD (6-11,99) 128 142 226 142 156 142 128
SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 129 143 227 143 157 143 129
SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 155 171 271 171 188 171 155
SUI2A 3+1 CHD (0-5,99) 142 157 249 157 173 157 142
SUI2A 3+1 CHD (6-11,99) 167 185 293 185 203 185 167
MAISONETTE 2 PAX
SINGLE ROOM 79 85 179 85 90 85 79
MAISONETTE 2 ADULTS 102 114 180 114 125 114 102
MAISONETTE 2 ADULTS+EXTRA BED 141 156 248 156 172 156 141
MAIS2 1+1 CHD (6-11,99) 102 114 180 114 125 114 102
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 80 86 180 86 91 86 80
MAIS2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 103 115 181 115 126 115 103
MAIS2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 128 142 226 142 156 142 128
MAIS2 2+1 CHD (0-5,99) 103 115 181 115 126 115 103
MAIS2 2+1 CHD (6-11,99) 128 142 226 142 156 142 128
MAIS2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 129 143 227 143 157 143 129
MAIS2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 155 171 271 171 188 171 155
MAIS2 3+1 CHD (0-5,99) 142 157 249 157 173 157 142
MAIS2 3+1 CHD (6-11,99) 167 185 293 185 203 185 167
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 196 218 342 218 236 218 196
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 233 259 407 259 280 259 233
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 196 218 342 218 236 218 196
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 196 218 342 218 236 218 196
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 197 219 343 219 237 219 197
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 221 246 385 246 266 246 221
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 197 219 343 219 237 219 197
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 221 246 385 246 266 246 221
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 222 247 386 247 267 247 222
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 246 273 429 273 296 273 246
APT4 5+1 CHD (0-5,99) 234 260 297 260 281 260 234
APT4 5+1 CHD (6-11,99) 258 287 450 287 310 287 258
MAISONETTE 4 PAX
MAISONETTE 4 ADULTS 196 218 342 218 236 218 196
MAISONETTE 4 ADULTS+EXTRA BED 233 259 407 259 280 259 233
MAIS4 4+1 CHD (0-5,99) 197 219 343 219 237 219 197
MAIS4 4+1 CHD (6-11,99) 221 246 385 246 266 246 221
MAIS4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 222 247 386 247 267 247 222
MAIS4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 246 273 429 273 296 273 246
MAIS4 5+1 CHD (0-5,99) 234 260 408 260 281 260 234
MAIS4 5+1 CHD (6-11,99) 258 287 450 287 310 287 258
Полупансион 22 22 22 22 22 22 22
Деца од 6-11.99 год. 14 14 14 14 14 14 14
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 30 дена 100% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50%
No Show 100% 100% 100% 100% 100% 100% 100%
Доплата за Новогодишна вечера 90 ЕУР за возрасни и 50 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години
Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, трансфер до ски лифтовите, фитнес, парна бања, ледена соба, амам,арома сауна, инфрацрвена сауна, тропски тушеви, финска сауна
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Информации и резервации 043 231 221

 

  • Локација:
Прочитано 1930 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2022

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top