fbpx

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 100 метри од ски лифтовите
Капацитет: 250 стандардни соби, 11 делукс соби и 4 сјута.
Хотелски содржини: конгресен центар со 8 хали, а ла карт ресторан, панорамски ресторан, лоби бар, спорт бар, бар на базен, ноќен бар, дискотека, затворен базен, сауна, солариум, парна бања, ладен базен, фитнес, куглана, билијард, пинг понг, фризер.
Опременост на собите: мини бар, директен телефон, сателитска ТВ купатило со бања, фен, балкон.
Соби: мини бар ,балкон,телефон,телевизор,радио,радио,тоалет
Опис: конференциска сала ,бизнис центар , затворен базен, кафе слаткарница ,ноќен бар, лоби бар,ресторан,менувачница,фризерница,сала за интернетсауна,масажа,солариум,џакузи,ски гардероба,ски школо,куглање, лекарски кабинет,сеф на рецепција,СПА

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2022 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 10.11.2022 10% ПОПУСТ

SAMOKOV 4* BOROVETS www.samokov.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 10.12.2022
18.12.2022
19.12.2022
27.12.2022
28.12.2022
01.01.2023
02.01.2023
08.01.2023
09.01.2023
27.01.2023
28.01.2023
24.02.2023
25.02.2023
03.03.2023
04.03.2023
10.04.2023
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 69 80 111 89 80 89 80 69
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 98 114 159 127 114 127 114 98
SINGLE ROOM 54 59 78 64 59 64 59 54
DBL 1+1 CHD (5-11,99) 52 119 84 67 61 135 61 52
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 55 60 79 65 60 65 60 55
DBL 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 53 120 85 68 62 136 62 55
DBL 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 70 81 112 90 81 90 81 70
DBL 2+1 CHD (0-4,99) 70 81 112 90 81 90 81 70
DBL 2+1 CHD (5-11,99) 87 101 140 112 101 112 101 87
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
STANDARD ROOM
DOUBLE ROOM 80 91 125 100 91 100 91 80
DOUBLE ROOM+EXTRA BED 114 130 178 143 130 139 130 114
SINGLE ROOM 59 65 85 70 65 70 65 59
DBL 1+1 CHD (5-11,99) 61 70 64 76 69 76 69 61
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 60 66 86 71 66 71 66 60
DBL 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 62 71 65 77 70 77 70 62
DBL 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 81 92 126 101 92 101 92 81
DBL 2+1 CHD (0-4,99) 81 92 126 101 92 101 92 81
DBL 2+1 CHD (5-11,99) 101 115 156 126 115 126 115 101
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 3 дена 2 ноќи Под 7 дена 2 ноќи Под 21 ден 100% Под 7 дена 2 ноќи Под 7 дена 2 ноќи Под 7 дена 2 ноќи Под 7 дена 2 ноќи Под 3 дена 2 ноќи
No Show 2 ноќи 2 ноќи 100% 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој 3 3 3 3 3 3 3 3
Доплата за Новогодишна вечера 55 ЕУР за восрасни и 35 ЕУР за деца од 2 до 11.99 години
Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

 

Цената вклучува:користење на затворен базен , интернет

Попусти и доплати: Новогодишна вечера 50 ЕУР деца 35 ЕУР за деца од 2-11.99 години
Локација: 100 метри од ски лифтовите

7=6,14=12 (и комбинации ) ЗА ПРИСТИГНУВАЊА ВО ПЕРИОД ОД 02.01 ДО 21.01.2021 И ОД 06.03 ДО 10.04.2021

( ВАЖИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ПОСЛЕ 10.11.2021)


 

  • Локација:
Прочитано 3805 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2022

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top