fbpx
Малдивите или Малдивските Острови се островска земја која се состои од група атоли во Индискиот океан, југозападно од Индија и околу 700км западно од Шри Ланка. 26-театолски групи на Малдивите содржат во себе 1.192 островчиња.Малдивите се познати посвоите природни убавини - син океан, бели плажи и умерени температури. Температуритена водата и воздухот се околу 30°С во текот на целата година. Главни индустрии се туризмот и рибарството. Природните убавини се магнет за туристите и воедно туризмот претставува најважна индустрија на Малдивите. Поради прекрасните подводни корални пејсажи, Малдивите се рангирани како една од најдобрите дестинации за нуркачите во светот. Еден типичен туристички комплекс на Малдивите се состои од ексклузивен хотел на сопствен остров, населен исклучиво со туристи и хотелските работници, без друго локално население. МАЛДИВИПромотивна индивидуална понуда за рајските Малдиви ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ • АСИСТЕНЦИЈА • ТРАНСФЕРИ » 7 ноќи | 8 дена | Full Board ... од 699 € » 7 ноќи | 8 дена | All Inclusive ... од 769 €» 9 ноќи | 10 дена | Full Board ... од 845 еур €» 9 ноќи | 10 дена | All Inclusive ... од 899 еур €   Забелешки: • За лица со македонски пасоши виза не е потребна. Дозволен е…
ХОТЕЛИ НА ПОПУСТ ЛЕТЕН ОДМОР ГРЦИЈА
НАЈПОВОЛНИ АВИОБИЛЕТИ ДО СИТЕ КОНТИНЕНТИ

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top