fbpx

Gorski Hotel & Spa има ексклузивна локација во самиот центар на Копаоник на пешачката патека од Конаците кон hotel Grand. Уште една причина плус за избор на овој хотел е ski-in ski-out локација која се наоѓа пред хотелот, ski in-ski out. Хотелот има 5* и 97 луксузни соби и 21 апартман, со капацитет од 400 лица. 

Содржините на хотелот се: пансионски ресторан, детска игрална, конгресен центар, теретана, фризерски и козметички салон, гаража со 57 паркинг места (со доплата), ски остава, ски рент, лоби бар, а ла карт ресторан, ресторан за скиачи, Спа центар на 390 м2 /затворен базен, сауни, релакс зона, руска бања, ледена фонтана, солена соба, тепидариум.

Early Booking
-15% попуст за уплата до 15.10.2022 (попустот се пресметува само на услуга ноќевање)

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на сместување Капацитет на соба 01.12
10.12
11.12
15.12
16.12
22.12
23.12
29.12
30.12
03.01
04.01
12.01
13.01
14.01
15.01
16.01
17.01
21.01
22.01
28.01
29.01
09.02
10.02
18.02
19.02
25.02
26.02
04.03
05.03
07.03
Мин.престој 3 3 3 3 5 7 1 1 4 7 7 7 7 7 2
Superior Room 2-3
(2+0 / 2+1 / 3+0)
За проверка на цена исклучиво во агенција!
Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!
Family Superior Room 2-4
(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)
Deluxe Room 2-3
(2+0 / 2+1 / 3+0)
Family Deluxe Room 2-4
(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)
Single Room 1
(1+1 / 1+2)
Gorski Suites
1-Bedroom Suites 1-4
2-Bedroom Suites 1-5

*За секое дополнително лице во Suites 12€ по лице на ден за возрасни, деца 2-11,99 години 6€ по лице на ден

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера
- Неограничено користење на Wellness and Spa центар ( затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, Шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана.
- Базен на отворено со топла вода
- Неограничено користење на Фитнес Центар
- Wi-Fi
- Ски Гардеробер

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
- Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
- Деца до 1,99 години ГРАТИС
- Дете 2-11,99 години доплаќа 37€ по лице на ден
- Superior Single Room: прво дете 2-11,99 години доплата 37€ на ден, второ дете 2-11,99 години доплата 37€ на ден.
- Деца во Family Room прво дете плаќа 37€ по лице на ден, второ дете доплата 7€ по лице на ден
- 3-то возрасно лице на дополнително легло 45€ по лице на ден.

Услови за резервација:
- За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 мкд

Откажување на резервација:
- За резервации направено во Early Booking задолжително треба уплата од 50% од вкупната сума на аранжманот, во случај да се откаже резервацијата хотелот го заджува право да го задржи уплатениот аванс доколку се откаже резевацијата од денот на правење до 15 дена пред почеток на аранжманот.
- 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже од денот на правење-15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

 

Прочитано 3948 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2022

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top