fbpx

Murite 4* Банско – Се наоѓа во тивката долина на Разлог,на околу 7 км од Банско , обезбедува врвно сместување и објекти опкружени со импресивни панорамски погледи на планината. Wi – Fi пристапот е бесплатен во сите делови од хотелот. Паркирањето е бесплатно и превоз до Банско е на располагање на гостите.
Капацитет и услуга:
Комплексот се состои од 4 згради кои се на 50 метри едни од други. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, детско катче, ресторан, продавници, ноќен клуб и сала со игри. Гостите на хотелот можат да уживаат во појадокот во ресторанот, а во вечерните часови, коктел барот служи широк спектар на пијалоци и мали закуски. Бесплатен ски – превоз за сите гости на хотелот. Згрижување на деца, исто така, е предвидено со доплата во хотелот.
Опис на соби:
Сите апартмани имаат балкон со поглед на планината, и се опремени со дабови паркети и теписи во спалните соби. Сите тие имаат сателитска ТВ, софа и iPod докинг станици со систем за домашна забава. Некои исто така, се карактеризираат со голема кујна.

 

Двокреветна соба 2+0 50€ 45€
Едноспален апартман 2+2 55€ 50€
Двоспален апартман 4+2 50€ 45€

Цените се дадени по лице од ден

Деца до 5.99 год. – бесплатно
Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло 50% попуст од редовната цена
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми ,во троспален апартман се плаќаат 6 полни суми .

Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цената е по лице за 1 ноќевање и вклучува :
Се вклучено – АЛЛ( Ноќевање , појадок , ручек,ужина,вечера ,неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци , кафе,чај од 10.00 до 22.00 часот.)
Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
Паркинг
Интернет
Детски кат


Прочитано 4505 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top