fbpx

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Пампорово, на околу 800м од ски-лифтот.
Сместување: Хотелот е реновиран во 2004 год., на 7 ката, 2 лифта 181 соба. Двокреветни соби 164 (2 стандард. + 1 дополн. кревет; макс.3 возрасни, 24м²).Сите соби се со централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со туш или када. Дел од собите имаат и балкон.Студио 7 (2 стандард.+ 2 дополн.кревети, 50м², макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни). Сите студиа имаат балкон, централно греење, микровална, сет за кафе, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, бањарки. Апартмани 24 (2 стандард. + 2 дополн.кревети, 50м², макс.2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни). Сите апартмани имаат централно греење, сателитска ТВ, радио, телефон, мини бар, интернет, тепих на подот, купатило со када или туш, бањарки. Дел од апартманите имаат и балкон.
Содржина: Рецепција, сеф на рецепција (се доплаќа), Wi-Fi во лоби бар, продавници, ски-гардероба, ресторан, лоби бар, ноќен клуб, диско, конференциска сала, доктор, спортски центар (кој е целосно реновиран-олимписки базен, теретана, сауна, солариум, масажа и др.). Бесплатно користење на ски-остава, превоз од хотел до ски-терени (од 08.30 на секои 30 мин.), Wi-Fi, базен, сауна, фитнес, игротека за деца, креветче за бебе (на барање), надвореше паркинг и гаража (со ограничен паркинг места). Дополнително се наплаќа пинг-понг, билијард, куглана, електронски игри, масажа, солариум.

Веб страна https://www.perelikhotel.com/


ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

PERELIK 5* PAMPOROVO www.perelikhotel.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 01.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
19.01.2024
20.01.2024
23.02.2024
24.02.2024
08.03.2024
09.03.2024
31.03.2024
SINGLE ROOM 85 98 209 98 107 98 85
SUITE 2 ADULTS 114 132 210 132 143 132 114
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 157 181 289 181 197 181 157
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 86 99 210 99 108 99 86
SUI2A 1+1 CHD (6-11,99) 114 132 210 132 143 132 114
SUI2A 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 115 133 211 133 144 133 115
SUI2A 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 143 165 263 165 179 165 143
SUI2A 2+1 CHD (0-5,99) 115 133 211 133 144 133 115
SUI2A 2+1 CHD (6-11,99) 143 165 263 165 179 165 143
SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 116 134 212 138 145 134 116
SUI2A 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 144 166 264 166 180 166 144
SUI2A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 172 199 316 199 215 199 172
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 219 250 406 250 272 250 219
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 260 297 482 297 324 297 260
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 219 250 406 250 272 250 219
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 219 250 406 250 272 250 219
APT4 3+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 220 251 407 251 273 251 220
APT4 3+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 247 282 457 282 307 282 247
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 220 251 407 251 273 251 220
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 247 282 457 282 307 282 247
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 221 252 408 252 274 252 221
APT4 4+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 248 283 458 283 308 283 248
APT4 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 275 314 509 314 341 314 275
Полупансион 25 25 25 25 25 25 25
Деца од 6-11.99 год. 16 16 16 16 16 16 16
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 31 дена 100% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50%
No Show 75% 75% 100% 75% 75% 75% 75%
Минимум престој 1 1 3 1 1 1 1
Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 години
Цената вклучува: користење на затворен базен, интернет, трансфер до ски лифтовите, фитнес, парна бања, ледена соба, амам,арома сауна, инфрацрвена сауна, тропски тушеви, финска сауна . Затворен паркинг со доплата .
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62МКД

  • Локација:
Прочитано 2268 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top