fbpx

Хотелот со пет sвездички Орловец е синоним за луксуз, спокојство и атмосфера во Пампорово. Се наоѓа на 1600 м надморска височина, во самиот центар на Ски Центарот Помпорово, во близина на Општинската сала и спроти амблематичниот хотел Перелик. Изграден е на планинска падина и секоја соба има тераса со поглед кон скијачките патеки, кулата Снежанка и вековните борови дрвја на планината Родоп. Од хотелските содржини во понуда се: тераса во градина, ски остава, внатрешен базен, теретана, парна бања, џакузи, солариум, сауна, пикадо, пинг-понг, билијар, детско игралиште, кафетерија, бар, ресторан, бежичен интернет, паркинг и гаража, банкомат, менувачница, рецепција 24 ч, бизнис центар, сеф, лифт.

Линк од хотел: ORLOVETS 5* PAMPOROVO

 

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

ORLOVETS 5* PAMPOROVO www.hotelorlovetz.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 01.12.2023
15.12.2023
16.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
19.01.2024
20.01.2024
23.02.2024
24.02.2024
08.03.2024
09.03.2024
31.03.2024
DOUBLE STANDARD
DOUBLE ROOM 114 132 210 132 143 132 114
SINGLE ROOM 85 98 209 98 107 98 85
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 114 132 210 132 143 132 114
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 86 99 210 99 108 99 86
DBL 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 115 133 211 133 144 133 115
DBL 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 143 165 263 165 179 165 143
DBL 2+1 CHD (0-5,99) 115 133 211 133 144 133 115
DBL 2+1 CHD (6-11,99) 143 165 263 165 179 165 143
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 159 184 293 184 199 184 159
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 218 253 403 253 274 253 218
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 159 184 293 184 199 184 159
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 160 185 294 185 200 185 160
APT2 1+2 CHD (6-11,99)
(6-11,99)
199 230 366 230 250 230 199
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 160 185 294 185 200 185 160
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 199 230 366 230 250 230 199
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (0-5,99) 161 186 295 186 201 186 161
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 200 231 367 231 251 231 200
APT2 2+2 CHD (6-11,99)
(6-11,99)
239 276 440 276 300 276 239
Полупансион Премиум 33 33 33 33 33 33 33
Деца од 6-11.99 год. 20 20 20 20 20 20 20
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 31 дена 100% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50% Под 14 дена 50%
No Show 75% 75% 100% 75% 75% 75% 75%
Минимум престој 1 1 3 1 1 1 1
Доплата за Новогодишна вечера 105 ЕУР за возрасни и 55 ЕУР за деца од 6 до 11.99 год.
Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, инфрацрвена сауна, арома сауна, хербална сауна,тропски тушеви,
парна бања,амам, интернет, ски гардероба, трансфер до ски лифтовите . Паркинг со доплата .
HB - premium dinner includes unlimited access to salad buffet bar, special set menu with selected cold and warm starters, main course specialities and desserts, personal and quality service
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

  • Локација:
Прочитано 2038 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top