fbpx

Локација: се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20 метри од ски лифтовите
Капацитет: 24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор сјута, 12 луксузни сјутови,
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар,
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, лцд телевизор, телефон, минибар, сеф. Фен.

Линк од хотел:  FESTA WINTER PALACE 5* BOROVETS

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.11.2023 10% ПОПУСТ

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА -НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
  15.12.2023
21.12.2023
22.12.2023
27.12.2023
28.12.2023
29.12.2023
30.12.2023
01.01.2024
02.01.2024
25.01.2024
26.01.2024
03.03.2024
04.03.2024
09.04.2024
DOUBLE DELUXE
DOUBLE ROOM 132 163 132 259 203 223 132
SINGLE ROOM 98 162 98 258 152 200 98
DBL 1+1 CHD (4-13,99) 99 163 99 259 153 201 99
SGL 1+1 CHD (0-3,99) 99 163 99 259 153 201 99
DBL 1+2 CHD (0-3,99) (4-13,99) 100 164 100 260 154 202 100
DBL 1+2 CHD (4-13,99) (4-13,99) 133 164 133 260 204 224 133
DBL 2+1 CHD (0-3,99) 133 164 133 260 204 224 133
DBL 2+1 CHD (4-13,99) 152 188 152 298 234 258 152
JUNIOR SUITE
SUITE 2 ADULTS 156 179 156 281 225 248 156
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 215 246 215 387 310 341 215
SUI2A 1+1 CHD (4-13,99) 156 179 156 281 225 248 156
SUI2A 1+2 CHD (0-3,99) (4-13,99) 157 180 157 282 226 249 157
SUI2A 1+2 CHD (4-13,99) (4-13,99) 157 180 157 282 226 249 157
SUI2A 2+1 CHD (0-3,99) 157 180 157 282 226 249 157
SUI2A 2+1 CHD (4-13,99) 181 206 181 324 260 286 181
SUITE
SUITE 2 ADULTS 170 201 170 304 248 272 170
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 233 276 233 417 341 375 233
SUI2A 1+1 CHD (4-13,99) 170 201 170 304 248 272 170
SUI2A 1+2 CHD (0-3,99) (4-13,99) 171 202 171 305 249 273 171
SUI2A 1+2 CHD (4-13,99) (4-13,99) 171 202 171 305 249 273 171
SUI2A 2+1 CHD (0-3,99) 171 202 171 305 249 273 171
SUI2A 2+1 CHD (4-13,99) 196 232 196 350 286 314 196
Полупансион 22 22 22 22 22 22 22
Деца од 4-13.99 год. 11 11 11 11 11 11 11
Такса Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена Вклучена
Отказ Под 3 дена 1 ноќ Под 7 дена 1 ноќ Под 3 дена 1 ноќ Под 21 ден 100% Под 7 дена 1 ноќ Под 5 дена 1 ноќ Под 3 дена 1 ноќ
No Show 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи 100% 2 ноќи 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој 3 3 3 3 3 3 3
Цената вклучува: користење на затворен базен, фитнес, сауна, парна бања, интернет, соба за релаксација, контраст тушеви
Доплата за Новогодишна вечера 125 ЕУР за возрасни и 65 ЕУР за деца од 4-13.99 години
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
 
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ
 

  • Локација:
Прочитано 3664 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top