fbpx

Локација: Се наоѓа на 400 метри од гондола и на 900 метри од центарот на Банско.
Капацитет: Junior Sute, Executive Sute, Deluxe Sute, Grand Suites, Grand Superior Suites и King Suite.
Хотелски содржини: ресторант a-la-cate и шведска маса, летен дел за скара, Лоби бар, Ноќен бар, наргиле бар, Фитнес центар, соба за забава (пинг понг, football table, билијард), детски клуб и анимација, остава за багаж, сеф, изнајмување на Ski, Snowbard и кондури, менувачница, продавница за сувенири, фризерски салон и салон за убавина, модерна конференциска сала, надворешен бесплатен паркинг за гости на хотелот, подземна гаража со наплата, зелени површини и градина, Наем ан велосипеди, достапност за хедикепирани лица.
SPA & Wellnes: СПА и Велнес центар две фински сауни, парна бања, Туркса бања и автентичен амам), внатрешен базен за деца и возрасни, шок туш и тропски туш, солариум, два надворешни Jacuzzi и еден VIP надворешно Jacuzzi со топла минерална вода 36° C, Relax zone, Фитнес центар, витамин бар, три соби за поединечна масажа, една соба за масажа за две лица, една VIP соба за масажа за две лица со Jacuzzi.
Опременост на собите: 
- JUNIUR SUITE собите се опремени со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода и тостер.
- Executive Sute има спална и дневна со кујна, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
- Deluxe Sute имаат големина од 49m2 до 74 m2 со дневна соба со кујна и одвоена спални, бања со туш кабина или када, сеф, мини бар, LCD TV во секоја соба, бокал за топлење вода и тераса на барање.
- Grand Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2 со дневна соба со кујна и две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
- Grand Superior Suites имаат големина од 81 m2 до 90 m2 со две дневни соби, две одвоена спални соби, две бањи со туш кабина и када, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса на барање.
- King Suite е наменет за оние кои сакаат голем комфорт и луксуз. Опремен е со дневна соба со кујна, две одвоени спални, две бањи со када и туш кабина, кујна, сеф, мини бар, LCD TV, бокал за топлење вода, тостер и тераса. Апартманот има прекрасен поглед кон Пирин Планина.

Бесплатно во СПА центарот:

• Затворен базен;
• Теретана;
• Сауна;
• Парна бања

Линк од хотел:  REGNUM HOTEL & SPA 5* BANSKO

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 30.09.2023 30% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.10.2023 20% ПОПУСТ
ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 20.11.2023 15% ПОПУСТ

УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

REGNUM HOTEL & SPA 5* BANSKO www.regnum.bg
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 01.12.2023
21.12.2023
22.12.2023
26.12.2023
27.12.2023
03.01.2024
04.01.2024
08.01.2024
09.01.2024
24.01.2024
25.01.2024
25.02.2024
26.02.2024
17.03.2024
18.03.2024
14.04.2024
JUNIOR SUITE
SINGLE ROOM 98 144 217 144 118 144 118 98
SUITE 2 ADULTS 131 192 242 192 159 192 159 131
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 99 145 218 145 119 145 118 99
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 131 192 242 192 159 192 159 131
EXECUTIVE SUITE
SINGLE ROOM 106 152 232 152 127 152 127 106
SUITE 2 ADULTS 142 203 259 203 170 203 170 142
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 107 153 233 153 128 153 128 107
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 142 203 259 203 170 203 170 142
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 143 204 260 204 171 204 171 143
SUI2A 1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 165 238 299 238 199 238 199 165
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 143 204 260 204 171 204 171 143
SUI2A 2+1 CHD (7-12,99) 165 238 299 238 199 238 199 165
EXECUTIVE SUITE MOUNTAIN VIEW
SINGLE ROOM 110 156 237 156 131 156 130 110
SUITE 2 ADULTS 147 209 265 209 175 209 175 147
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 111 157 238 157 132 157 131 111
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 147 209 265 209 175 209 175 147
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 148 210 266 210 176 210 176 148
SUI2A 1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 171 243 305 243 204 243 204 171
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 148 210 266 210 176 210 176 148
SUI2A 2+1 CHD (7-12,99) 171 243 305 243 204 243 204 171
EXECUTIVE DELUXE SUITE
SINGLE ROOM 114 160 242 160 135 160 135 114
SUITE 2 ADULTS 153 214 270 214 181 214 181 153
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 193 288 349 288 238 288 238 193
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 115 161 243 161 136 161 136 115
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 153 214 270 214 181 214 181 153
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 154 215 271 215 182 215 182 154
SUI2A 1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 176 249 310 249 210 249 210 176
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 154 215 271 215 182 215 182 154
SUI2A 2+1 CHD (7-12,99) 176 249 310 249 210 249 210 176
SUI2A 2+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 177 249 311 250 211 250 211 177
SUI2A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 200 284 350 284 239 284 239 200
EXECUTIVE DELUXE MOUNTAIN VIEW
SUITE 2 ADULTS 159 220 276 220 187 220 187 157
SUITE 2 ADULTS+EXTRA BED 199 294 355 294 243 294 243 199
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 120 166 248 166 141 166 141 120
SUI2A 1+1 CHD (7-12,99) 159 220 276 220 187 220 187 157
SUI2A 1+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 160 221 277 221 188 221 188 158
SUI2A 1+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 182 255 316 255 216 255 216 182
SUI2A 2+1 CHD (0-6,99) 160 221 277 221 188 221 188 158
SUI2A 2+1 CHD (7-12,99) 182 255 316 255 216 255 216 182
SUI2A 2+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 183 256 317 256 217 256 217 183
SUI2A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 205 289 356 289 244 289 244 205
GRANDE SUITE
SUITE 4 ADULTS 250 367 467 366 284 367 284 250
SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED 290 441 547 441 340 441 340 290
SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 250 367 467 366 284 367 284 250
SUI4A 2+3 CHD (0-6,99) (7-12,99) (7-12,99) 251 368 468 367 285 368 285 251
SUI4A 2+3 CHD (7-12,99) (7-12,99) (7-12,99) 273 402 508 402 313 402 313 273
SUI4A 3+1 CHD (7-12,99) 250 367 467 367 284 367 284 250
SUI4A 3+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 251 368 468 368 285 368 285 251
SUI4A 3+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 220 325 415 325 250 325 250 220
SUI4A 4+1 CHD (0-6,99) 251 368 468 368 285 368 285 251
SUI4A 4+1 CHD (7-12,99) 220 325 415 325 250 325 250 220
SUI4A 4+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 221 326 416 326 251 326 251 221
SUI4A 4+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 297 436 548 436 342 436 342 297
GRAND SUITE MOUNTAIN VIEW
SUITE 4 ADULTS 256 373 473 373 289 373 289 256
SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED 296 446 552 446 346 446 346 296
SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 256 373 473 373 289 373 289 256
SUI4A 2+3 CHD (0-6,99) (7-12,99) (7-12,99) 257 374 474 374 290 374 290 257
SUI4A 2+3 CHD (7-12,99) (7-12,99) (7-12,99) 279 407 513 407 318 407 318 279
SUI4A 3+1 CHD (7-12,99) 256 373 473 373 289 373 289 256
SUI4A 3+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 257 374 474 374 290 374 290 257
SUI4A 3+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 279 407 513 407 318 407 318 279
SUI4A 4+1 CHD (0-6,99) 257 374 474 374 290 374 290 257
SUI4A 4+1 CHD (7-12,99) 279 407 513 407 318 407 318 279
SUI4A 4+2 CHD (0-6,99) (7-12,99) 280 498 514 408 319 408 319 280
SUI4A 4+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 302 442 553 442 347 442 347 302
KING SUITE
SUITE 4 ADULTS 395 585 724 585 434 585 434 395
SUI4A 2+2 CHD (7-12,99) (7-12,99) 395 585 724 585 434 585 434 395
SUI4A 3+1 CHD (7-12,99) 395 585 724 585 434 585 434 395
Полупансион 28 28 28 28 28 28 28 28
Деца од 7 до 12.99 год. 17 17 17 17 17 17 17 17
Доплата за соба со балкон на ден 11 11 11 11 11 11 11
Такса за деца од 0 до 6.99 год. 0.67 0.67 0.67 0.67 0.67 0.67 0.67 0.67
Отказ Под 7 дена 1 ноќ Под 14 дена 2 ноќи Под 21 ден 100% Под 14 дена 2 ноќи Под 14 дена 2 ноќи Под 14 дена 2 ноќи Под 14 дена 1 ноќ Под 7 дена 1 ноќ
No Show 2 ноќи 50% 100% 50% 50% 50% 2 ноќи 2 ноќи
Минимум престој 2 3 4 3 2 3 2 2
Доплата за Новогодишна вечера во ресторан Босфор 165 ЕУР за возрасни, 50 ЕУР за деца од 6 до 11.99 г. , 90 ЕУР за деца од 12 до 16.99 г. и 30 ЕУР за деца од 3 до 5.99 г. Доплата за Новогодишна вечера во ресторан Регнум 95 ЕУР за возрасни, 30 ЕУР за деца од 6 до 11.99 г. , 50 ЕУР за деца од 12 до 16.99 г. и 20 ЕУР за деца од 3 до 5.99 г.
Цената вклучува: користење на затворен базен, сауна, парна бања, амам, шок и тропски тушеви, фитнес, интернет ,детско катче со анимација , отворен паркинг , трансефер до гондолата
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
7=6 , 14=12 ЗА ПРИСТИГНУВАЊЕ ВО ПЕРИОД ОД 01.12 ДО 26.12.2023 И ОД 04.01 ДО 14.04.2024
Прочитано 3556 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top