fbpx

Со надморска височина од 1100 метри, ресортот е сместен во источниот планински дел на Македонија, близу до градот Берово, веднаш над Беровското езеро и прекрасниот кањон на Малешевските планини.

Точно овој регион се наоѓа на еден од четирите воздушни коридори во светот, збогатен со огромно количество на кислород, претворајќи го ресортот во беспрекорно чиста воздушна бања.

Изграден од природни елементи, со употреба на вулкански камен и дрво, оплеменет со различни видови на растенија и дрва кои го претвораат ресортот во прекрасна ботаничка градина, збогатен со секојдневниот пој на птиците, припитомени во куќарките соецијално изработени за нив и потставени по боровите кои го опкружуваат комплексот, ресортот е вистинска хармонична бајка.

Со своите содржини како: world-class СПА центар, Ресторан што претставува уметничко ремек дело, пет ѕвездено сместување, прекрасни базени, беспрекорна услуга од светска класа и богати и интересни планински содржини, го прават овој луксузен сепак интимен комплекс Вашето совршено бегство од секојдневието…

ДОЧЕК НА НОВА 2024 ГОДИНА | 29.12.2023 - 02.01.2024
Пакет со полупансион + Гала вечер на 31-ви со неограничени пијалоци + СПА

ТИП НА СОБА 3HB 4HB
Superior room – ONLY ONE LEFT 399€ 499€
Superior room with view – ONLY TWO LEFT 429€ 529€
Junior Suite room 459€ 579€
Deluxe Premium Suite with pool view 489€ 609€
Junior Suite Premium with canyon view 489€ 609€
Apartment 489€ 609€

Цената на пакетот е дадена по лице, пакет од 3 или 4 ноќевања на услуга полупансион
Цената важи за сместување на минимум 2 лица, во соба според табелата
Гала вечера на 31.12. со неограничени пијалоци
1 час дневно користење на топол базен, сауна и парна бања (со претходна резервација)
Бајковито доживување за целото семејство!!! Новогодишна еуфорија исполнета со празничната магија која нуди забава и доживувања за сите возрасти.
Дочекајте ја Новата 2024 Година во прегратките на Малешевските планини со луксузно сместување, вкусни специјалитети и релаксација во извонредниот амбиент на Аурора Ресорт и СПА.

29.12.2023 Петок, 19:00 – 21:30часот – Тематска Медитеранска вечера (ПРОГРАМА СО ГОТВЕЊЕ).
30.12.2023 Сабота, 19:00 – 21:30часот – Тематска Традиционална вечера (ФОЛКЛОРНА ПРОГРАМА)
31.12.2023 Недела, 20:00 – 01:30часот – Новогодишна ГАЛА ВЕЧЕРА
Новогодишен приемен коктел
Ексклузивно Новогодишно мени од 5 сета
Мени со неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци од дадена селектирана листа. (Забавна БЕНД програма со музика во живо: 20:00 – 01:30.)
продолжува ... DJ AFTER PARTY “ФУРНА БАР”: 01:30 - 03:30.
01.01.2024, Понеделник 13:00 – 15:00часот – Дневно новогодишно дружење со канапе и лесни закуски со вклучена селектирана листа на алкохолни и безалкохолни пијалоци.
01.01.2024, Понеделник 14:00 – 15:00часот – Програма за деца: “Дедо Мраз со своите еленчиња, носи подароци за сите дечиња” - екслузивно во Аурора Ресорт и Спа
01.01.2024, Понеделник 19:00 -21:30часот – Пансионска вечера.

Појдокот е вклучен за време целиот престој по редовна хотелска програма : 08:00 – 10:30 часот.
Дневен влез во СПА (парна бања, сауна, внатрешен затоплен базен) – вклучен во програмата.

Прочитано 7184 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top