fbpx

Vrahos Beach се наоѓа на преубава песочна плажа (можеби најубавата на Јонско Море), со тиркизна плава боја, која е долга повеќе од 2 км. Врахос се наоѓа на половина пат помеѓу Парга и Превеза. Туристите од Грција и Италија добро го познаваат ова место. Голем број таверни, барови се распослани на преубавото шеталиште покрај плажа, каде се наоѓаат и повеќето сместувачки капацитети. Близината на Парга, Превеза дури и Лефкада (60 км) ви нудат услови за активен одмор. Исто така може да отидете на шопинг до Крф, Итака ...На 10 км се наоѓа Амудиа сместена во преубав залив со песочна плажа. Борова шума, топло море и планини во позадина гарантираат одлична клима и можност за уживање.

 

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2023

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top