fbpx

Potidea Golden Beach – Неа Потидеа, Касандра
www.potideagoldenbeach.gr/en/

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Неа Потидеа.
Плажа: На неполни 2 минути пешачење, песочна плажа.
Услуга: ALL INCLUSIVE концепт во кој не се вклучени пијалоци за време на ручек и вечера. Услугата започнува со ручек а завршува со појадок.
Интернет: Доплата на рецепција.
Сместување: Хотелот се состои од две згради една позади друга. АНЕКС 1 (зграда кај базенот и ресторанот) и АНЕКС 2 веднаш наспроти неа каде собите се опремени со мини кујна. Дополнителниот кревет е на расклопување, од дрвена или метална конструкција, што може значајно да влијае на просторот и комодитетот во Вашата соба.
Сместувањето во собите е после 14:00 часот (локално време), а напуштањето на собите е во 10:00 часот.
Сите соби се опремени со соодветен број на редовни и дополнителни легла, телевизор, фрижидер / мини бар, фен за коса (треба да се побара од рецепција), купатило со туш, балкон, клима (со доплата на рецепција во хотел, 6 евра на ден), можност за бебешко креветче (baby cot) - на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден, сег со доплата од 1 евро на ден.
Чистење на собите – согласно нови протоколи за Covid-19 за кои информација може да се добие на рецепција.
Хотелски содржини:
•Лоби бар; Основен ресторан каде што се служи: појадок, ручек, ужина и вечера; (согалсно нови протоколи за Covid-19) ; Базен и бар на базен (според правилата за Covid-19 некои од содржините може да не работат)

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

Термин Услуга Anex I и Anex II
Цена по лице за 7 ноќевања - All inclusive
28.05 - 04.06.23 7 All inclusive 119€
04.06 - 11.06.23 7 All inclusive 179€
11.06 - 18.06.23 7 All inclusive 259€
18.06 - 25.06.23 7 All inclusive 309€
25.06 - 02.07.23 7 All inclusive 339€
02.07 - 09.07.23 7 All inclusive 369€
09.07 - 16.07.23 7 All inclusive 389€
16.07 - 23.07.23 7 All inclusive 439€
23.07 - 30.07.23 7 All inclusive 439€
30.07 - 06.08.23 7 All inclusive 439€
06.08 - 13.08.23 7 All inclusive 439€
13.08 - 20.08.23 7 All inclusive 439€
20.08 - 27.08.23 7 All inclusive 419€
27.08 - 03.09.23 7 All inclusive 399€
03.09 - 10.09.23 7 All inclusive 299€
10.09 - 17.09.23 7 All inclusive 279€
17.09 - 24.09.23 7 All inclusive 219€

Сите цени се изразена во евра, за уплата во денарска противвредност по курс 1 еур = 62 мкд

За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена

Во цената е вклучено:
•7 ноќевања со појадок, ручек и вечера / или само наем на соба за 7 ноќевања
•Едно дете до 11,99 години – БЕСПЛАТНО во Анекс 1;
•Интернет во лоби на хотелот

Во цената не е вклучено:
•Туристичка такса од 0,5 еур по соба на ноќ (се плаќа во хотел)
•Трет возрасен на дополнително легло плаќа 27€ на ноќ;
•Второ и трето дете од 0-11,99 години плаќаат 19€ на ноќ;
•Клима уред е со доплата на рецепција, 6€ на ден.
•Бебешко креветче (baby cot): на барање, со доплата во хотел од 5 евра на ден;
•Сеф: со доплата на рецепција од 1 евро на ден;

Напомена за резервации со попусти:
•бројот на соби кој може да се резервира со попуст за рани резервации е ограничен!
•агенцијата го задржува правото на промена или прекинување попустите пред наведените датуми на истекување.
•резервациите направени со еден попуст не може да се комбинират со друг попуст!
•доколку уплатата не се изврши навреме резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата и истото не е причина за отказ на постоечката резервација.
•за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст неможе да се комбинира со други попусти
•Во случај на отказ на резервациите уплатени со попуст за рана уплата до 15 дена пред патување уплатените средства се пренаменуваат во ваучер за следно патување.

Доплата за превоз Македонија-Грција-Македонија:
Скопје 40 € Битола 40 € Време на поаѓање превоз од Скопје (секоја Недела) Време на поаѓање превоз од Битола (секоја Недела):
Велес 40 € Прилеп 40 € • 03:40 h Штип (паркинг пред пошта) - Трансфер до Велес • 04:00 h Битола ( Пред спортска Сала )
Штип 55 € Струга 45 € • 05:00 h Струмица ( бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) - Трансфер до Смоквица • 03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) - Трансфер до Битола
Радовиш 55 € Охрид 45 € • 04:00 h Скопје (Дрводекор) • 02.15 h Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола
Струмица 55 € Кичево 55 € • 04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) - Трансфер до Битола
Неготино 40 € Ресен 45 € • 05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) - Трансфер до Битола
Смоквица 40 €   • 05:40 h Смоквица •03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) - Трансфер до Битола
Граничен премин Богородица 40 €   • 06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)  
Превоз на релација Скопје - Неа Потидеа - Калитеа - Полихроно - Ханиоти - Пефкохори

Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува автобус.
Во Неа Потидеа автобусот застанува на станицата на главниот пат веднаш до Lemoni Bakery и од таму патниците имаат организиран трансфер до хотелот Potidea Golden Beach

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

Прочитано 11981 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top