fbpx

Положба : 3км од Калитеа, 90 км од Солун
Сместување: 153 соби, свити, јуниор свити и свити со приватен базен.Собите се опремени со бања, балкон, клима уред, сателитска ТВ, телефон, фен, интернет, сеф, фрижидер и радио. Во сите свити има џакузи, во свитите во бунгаловите имаат и приватен базен.
Услугаполупансион ( појадок и вечера)
Содржини: главен ресторан, 2 бара покрај базен, бар на плажа, лоби бар, отворен ресторан “a la carte” , фризерски салон, мини маркет, детско игралиште, ТВ и Видео сала...
Плажа: песочна плажа
Спорт и забава: 3 отворени базени, базен за деца, спортски активности, кошарка, одбојка на плажа, билијард, пинг-понг, водени спортови, сала за гимнастика, Џакузи, масажа, мини бања со минерална вода, тениско игралиште...

Линк од хотел: AEGEAN MELATHRON THALASSO & SPA 5* KALITHEA

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023
ДОПОЛНИТЕЛНИ 5% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.02.2023
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

AEGEAN MELATHRON THALASSO & SPA 5* KALITHEA
2/4/10/0 21.04.23
01.06.23
02.06.23
22.06.23
23.06.23
20.07.23
21.07.23
24.08.23
25.08.23
14.09.23
15.09.23
05.10.23
06.10.23
31.10.23
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА – ПОЛУПАНСИОН
ECO ROOM STREET VIEW
2 ADL 121 174 212 260 212 174 121
1 ADL 121 174 212 260 212 174 121
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 121 174 212 260 212 174 121
JUNIOR SUITE POOL VIEW
2 ADL 154 225 273 419 273 225 154
1 ADL 154 225 273 419 273 225 154
3 ADL 208 304 368 566 368 304 208
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 154 225 273 419 273 225 154
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 192 282 341 524 341 282 192
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 192 282 341 524 341 282 192
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 231 338 409 628 409 338 231
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 246 361 437 670 437 361 246
JUNIOR SUITE SEA VIEW
2 ADL 183 332 429 504 429 332 183
1 ADL 183 332 429 504 429 332 183
3 ADL 248 448 579 680 579 448 248
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 183 332 429 504 429 332 183
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 229 415 536 630 536 415 229
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 229 415 536 630 536 415 229
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 275 498 644 756 644 498 275
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 293 531 687 806 687 531 293
MAISONETTE POOL VIEW
2 ADL 204 317 408 476 408 317 204
1 ADL 204 317 408 476 408 317 204
3 ADL 275 428 550 642 550 428 275
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 204 317 408 476 408 317 204
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 255 396 509 594 509 396 255
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 255 396 509 594 509 396 255
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 306 476 611 713 611 476 306
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 326 507 652 761 652 507 326
MAISONETTE SEA VIEW
2 ADL 256 374 476 555 476 374 256
1 ADL 256 374 476 555 476 374 256
3 ADL 346 504 642 749 642 504 346
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 256 374 476 555 476 374 256
1 ADL + 2 CHD (2-11.99) 320 467 594 694 594 467 320
2 ADL + 1 CHD (2-11.99) 320 467 594 694 594 467 320
2 ADL + 2 CHD (2-11.99) 384 560 713 832 713 560 384
3 ADL + 1 CHD (2-11.99) 409 598 761 888 761 598 409
STANDARD ROOM POOL VIEW
2 ADL 134 195 242 313 242 195 134
1 ADL 134 195 242 313 242 195 134
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 134 195 242 313 242 195 134
STANDARD ROOM SEA VIEW
2 ADL 153 248 310 378 310 248 153
1 ADL 153 248 310 378 310 248 153
1 ADL + 1 CHD (2-11.99) 153 248 310 378 310 248 153
Минимум престој 5 5 7 7 7 5 5
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место

 ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Медија

  • Локација:
Прочитано 10262 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2023

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top