fbpx
Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3  со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот. WiFi интернет – вклучен во цена. Собите во сезона 2018 се целосно реновирани.
 
 

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

 
период Полупансион По лице во 1/2+2
20.05-27.05 7 99 LAST MINUTE
27.05-03.06 7 190
03.06-10.06 7 240
10.06-17.06 7 290
17.06-24.06 7 330
24.06-01.07 7 350
01.07-08.07 7 370
08.07-15.07 7 400
15.07-22.07 7 440
22.07-29.07 7 440
29.07-05.08 7 440
05.08-12.08 7 440
12.08-19.08 7 440
19.08-26.08 7 440
26.08-02.09 7 400
02.09-09.09 7 330
09.09-16.09 7 290
16.09-23.09 7 240
23.09-30.09 7 125

НАПОМЕНИ:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за број на ноќевања дадени во табелата.
 • Термините обележани со црвено се промо цени и на нив не следува попуст
 • Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети
 • Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба/ цена за еднокреветна соба = двокреветна соба.
 • Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата.
 • BABY COT - Бесплатно, со тоа што клиентите треба да носат протектор за душекот. Во спротивно протекторот од хотелот ке им биде наплатен 20 еур. за целиот престој.
 • Туристичка такса е 1,5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место.
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.
 • Во цената Е вклучено: 7 полупансиони (шведска маса), Клима уред, Безжичен интернет, Користење отворен базен со слатка вода, Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот, Детски дел во дворот на хотелот, Трошоци за организација на програмата

Во цената НЕ Е вклучено: Превоз, Патничко осигурување (задолжително е да се има), Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ПОПУСТИ: За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%. * Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ: * За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

ПРЕВОЗ: Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови. Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус, * Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот. Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање. Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, не и број на седиште

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:
* --- € возрасни// ---- € деца од 2 - 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

За време на патувањето и престојот во хотелот, гостите се должни да ги почитуваат мерките и правила согласно политика на хотелот истакнати и напоменати при влез во соба. Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.

Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност. Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Медија

 • Локација:
Прочитано 23311 пати

КОНТАКТ

 • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top