fbpx

Студиа YALOS се ново изградени студиа, лоцирани на прва линија покрај плажа, истите се наоѓаат на прв спрат, две од нив со поглед на море, и две со поглед на Олимп и градина.

Сите студиа се трокреветни со едно дупло легло и едно еднинечно легло, опремени со мини кујна со прибор за готвење и јадење, ТВ, Клима (со доплата 7еур на ден) интренет, балкон со гарнитура за седење, балконите на двете студиа кој се ориентирани према море се поголеми. За подобра ориентација и наоѓање на вилата е ресторанот Лионикис кој е лоциран под студиата.

Адреса Emmanouil Antoniadi, Leptokarya 600 63, Greece

Димензиите на креветите во апартманите и студијата во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски) 145-155 см со 180-190 см.

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Термини Ноќи 1/3 back 1/3 front
03.06 – 10.06 7 199 209
10.06 – 17.06 7 239 269
17.06 – 24.06 7 289 319
24.06 – 01.07 7 349 369
01.07 – 08.07 7 379 409
08.07 – 15.07 7 379 409
15.07 – 22.07 7 379 409
22.07 – 29.07 7 439 469
29.07 – 05.08 7 439 469
05.08 – 12.08 7 439 469
12.08 – 19.08 7 419 449
19.08 – 26.08 7 319 339
26.08 – 02.09 7 289 309
02.09 – 09.09 7 259 279
09.09 – 16.09 7 219 239
16.09 – 23.09 7 159 179
23.09 – 30.09 7 129 139

-Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
-Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
-Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

 

Превоз
- Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Повратен превоз до Лептокарија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 60€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 45€ по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
-Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

-Битола Автобуска станица Транскоп – на перон – 40€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола – 40€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 50€ по лице
-Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 55€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -50€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -50€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
- Деца до 1,99 години бесплатно
Сама Холидеј го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70% или при промена на цената на горивото

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
04:00 h Скопје (Дрводекор)
04:30 h Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек)
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола


Во ценате НЕ Е вклучено:

-Превоз
-Патничко осигурување ( задолжително е да се има )
-Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

 

Прочитано 273 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 10.00-14.45

Top