fbpx

ВИЛА НАТАЛИЈА се наоѓа на 60 метри од плажа. Распoлага со четири трокреветни студија, лоцирани на приземје и прв кат. Секое студио има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.
Студио број 0 се наоѓа на приземје (спална и еден единечен кревет), поглед кон двор.
Студио број 6 се наоѓа на прв кат (спална и еден единечен кревет), поглед кон шума.
Студио број 7а се наоѓа на прв кат (спална и еден единечен кревет), поглед кон главна улица и шума.
Студио број 7б се наоѓа на прв кат (спална и еден единечен кревет), поглед кон главна улица и шума.

ПОПУСТ - 15% за комплетни уплати до 25.02.2023

Термин Ноќевања 1/3 СТД
21.05 7 ноќи 150€
28.05 7 ноќи 200€
4.06 7 ноќи 230€
11.06 7 ноќи 310€
18.06 7 ноќи 350€
25.06 7 ноќи 360€
2.07 7 ноќи 390€
9.07 7 ноќи 430€
16.07 7 ноќи 470€
23.07 7 ноќи 470€
30.07 7 ноќи 470€
6.08 7 ноќи 470€
13.08 7 ноќи 470€
20.08 7 ноќи 430€
27.08 7 ноќи 360€
3.09 7 ноќи 330€
10.09 7 ноќи 240€
17.09 7 ноќи 180€
24.09 7 ноќи 150€

НАПОМЕНИ:
ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
Доплата за туристичка такса 0,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во канцеларија.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:
Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
деца до 12 години 35€ / Еден правец 30€.
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Место и време на поаѓање:
Скопје 04.00 ч. Холидеј Ин
Велес 04.30 ч. бензинска пумпа Мак Оил (Мотел Македонија)
Неготино 05.00 ч. бензинска пумпа Макпетрол
Смоквица 05.30 ч. бензинска пумпа BWO петрол
Гевгелија 06.00 ч. бензинска пумпа Шимов или граничен премин

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Прочитано 281 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2023

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top