fbpx

Оваа вила е лоцирана на страната на Венецијанската тврдина и нуди комуникација со двете страни на градот. Студијата 02 и 03 поседуваат сопствена кујна (фрижидер, решо со две рингли, прибор и садови според бројот на гостите), квалитетен намештај, ТВ, клима и сопствена тераса со гарнитура за седење. Климата се доплаѓа 5 евра на ден по студио.

Вила
MARIETA
MAJ
29
ЈУН
08
ЈУН
18
ЈУН
28
ЈУЛ
08
ЈУЛ
19
ЈУЛ
29
АВГ
09
АВГ
19
АВГ
30
СЕП
09
СЕП
19
СЕП
30
број на ноќевања 10 10 10 10 11 10 11 10 11 10 10 11 7
Студио 02 по лице 59 109 159 209 259 259 279 259 229 189 129 89 49
Студио 03 по лице 49 89 129 159 199 199 219 199 169 129 89 69 39
Помошен кревет 29 59 89 129 139 139 129 139 89 69 49 29 20
Family club*
дете од 2-14 г
29 39 39 39 39 39 39 39 39 39 39 29 20

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА ЗА БРОЈ НА НОЌЕВАЊА ПО ЛИЦЕ, БЕЗ ПРЕВОЗ

Прво и второ дете од 2-14 год. плаќаат цена по табелата во придружба со 2 возрасни лица по цена од СТД 02 и користат стандарден и помошен кревет во СТД 03 или заеднички кревет (дете до 6 год ) со возрасните лица.
Kлимата се доплаќа 5 евра на ден по студио

ТУРИСТИЧКА ТАКСА
Од 01.01.2018 година Министерството за туризам на Р.Грција има воведено туристичка такса за сите гости кои престојуваат во оваа држава, и истата се наплатува на лице место кај сопствениците на приватното сместување или на рецепција кај хотелското сместување.

НАПОМЕНА
- Во студијата и апартманите се влегува првиот ден по 14.00 часот а се напуштаат последниот ден до 09.00 часот;
- Додатните односно помошните кревети во Грција се секогаш на расклопување и со помала димензија од стандардните;
- Бројот на лица кои се сместуваат во студијата/апартманите треба да биде соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето;
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

ПЛАЌАЊЕ И УСЛОВИ
Цените се дадени во евра а плаќањето е во денарска противвредност на еврото по курс 62 денари.

 

Прочитано 212 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top