fbpx

Локација: 3км од Литохоро, 80 км од Солун
Капацитет: 196 соби, суитес, бунгалови
Услуга: полупансион (појадок и вечера)
Хотелски содржини: релакс - третмани, Фитнес, масажа, спа-центар, турка бања, мини клуб за деца, салон за убавина, спортски терени, тенис, спортови на вода, бар, пијано бар, фризер, поол бар, отворен базен, затворен базен, рецепција, бизнис центар
Опременост на собите: клима уред,телефон, радио, сателитска ТВ, мини бар, фен, сеф, интернет, балкон

Линк од хотел: DION PALACE RESORT& SPA 5* LITOHORO

25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.12.2022
20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.01.2023
15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.03.2023
УПЛАТА 50% ВЕДНАШ И 50% 21 ДЕН ПРЕД ПРИСТИГНУВАЊЕ

DION PALACE RESORT& SPA 5* LITOHORO
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА-ПОЛУПАНСИОН
10/2 01.04-22.05
01.10-31.10
23.05-10.06
18.09-30.09
11.06-11.07
28.08-17.09
12.07-27.08
Bungalow Sea Front 73 82 123 134
Deluxe Bungalow private pool
( за соба)
233 292 373 460
Standard Room land View 56 67 98 119
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-5.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 6-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Standard Room Pool/Sea View 58 75 109 125
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-5.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 6-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Superior Room Land View 69 78 113 133
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-5.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 6-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-5.99 г. 50% 50% 50% 50%
2 дете од 6-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Superior Room Pool/Sea View 71 81 112 135
Трето лице 70% 70% 70% 70%
1 дете од 2-5.99 г. Гратис Гратис Гратис Гратис
1 дете од 6-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
2 дете од 2-5.99 г. 50% 50% 50% 50%
2 дете од 6-11.99 г. 50% 50% 50% 50%
Мин. Престој 3 3 4 4
Stayover tax 4 EUR по соба на ден, се плаќа на лице место
Опис:а ла карт ресторан,бар,интернет,перална,мини маркет,ресторан,собен сервис,СПА центар,отворен и затворен базен
Соби:клима,фен,интернет,мини бар,сеф, САТ ТВ,телефон
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Non show 80% of total amount
Early departure 50% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 8-14 days before check-in 30% of total amount

 

Медија

  • Локација:
Прочитано 3999 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2023

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top