fbpx

Апарт хотел Голден Резиденс се наоѓа во еден од најексклузивните делови на полуостровот Касандра помеѓу Пефкохори и Ханиоти, на околу 50 метри од плажа. Комплексот се простира на преку 4000 м2, со убаво уреден двор, ресторан, паркинг, базен и бар покрај базенот нуди услуга на база полупансион. Сите капацитети имаат свој балкон, бања, решо, фрижидер, ТВ, клима (се доплаќа) и Wi-Fi. Користењето на лежалките на базен е со нарачување пијалок.

7% попуст за резервации направени до 28.04.2023

Цените се дадени по лице за 7 полупансиони

Термин Број ноќевања 1/3+1 апп 1/5+1 апп
21.05 7 ноќи 200€ 200€
28.05 7 ноќи 220€ 220€
4.06 7 ноќи 300€ 330€
11.06 7 ноќи 380€ 410€
18.06 7 ноќи 440€ 470€
25.06 7 ноќи 460€ 490€
2.07 7 ноќи 480€ 510€
9.07 7 ноќи 550€ 580€
16.07 7 ноќи 650€ 690€
23.07 7 ноќи 650€ 690€
30.07 7 ноќи 650€ 690€
6.08 7 ноќи 650€ 690€
13.08 7 ноќи 650€ 690€
20.08 7 ноќи 570€ 600€
27.08 7 ноќи 480€ 510€
3.09 7 ноќи 390€ 420€
10.09 7 ноќи 290€ 320€
17.09 7 ноќи 220€ 220€
24.09 7 ноќи 200€ 200€

УСЛОВИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ:

Прво и второ дете 0 - 14 год. БЕСПЛАТНО
Трето дете 2-14год во 1/5 апп плаќа 30%
Трето и четврто возрасно лице плаќаат 50%

Напомени и услови:

- Цените се дадени по лице за 7 полупансиони
- Доплата за туристичка такса 1 еврo по студио/апартман на ден се плаќа во објектот
- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената
- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
- Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
- Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
- Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето
- Сместување во собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот
- Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
- По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата
- Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој
- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата

Цена за превоз:

· Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
· деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €.
· Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

  • Локација:
Прочитано 6288 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Есен 2023

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top