fbpx

Метаморфози е место целосно опкружено со густа иглолисна шума, која заедно со морето претставува вистинска воздушна бања. Во гратчето има неколку таверни и пицерии, два добро снабдени маркети, продавници за маслиново масло и мед, пиљари, рибарница, 3-4 фурни, аптека, лекар, Лидл маркет кој се наоѓа на само 6 км. во Никити.

Вила ЛИНА се наоѓа на прва линија во центарот и на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана и опремена со кујна, купатило, фен, ТВ, WI-FI и клима (бесплатно).

10% попуст за целосна уплата до 15.03.2022 со минимален неповратен аванс од 50еур.

Термин Ноќевања 1/3 студио (море) 1/4 студио (море) 1/4 апартман (странично море) 1/4 апартман (море)
13.05 7 80 90 100 100
20.05 7 100 100 120 140
27.05 7 150 160 170 190
3.06 7 200 220 240 280
10.06 7 260 290 320 340
17.06 7 300 340 360 380
24.06 7 330 360 380 420
1.07 7 380 420 460 500
8.07 7 420 450 490 550
15.07 7 420 450 490 550
22.07 7 420 450 490 550
29.07 7 420 450 490 550
5.08 7 420 450 490 550
12.08 7 420 450 490 550
19.08 7 370 400 450 480
26.08 7 290 330 370 390
2.09 7 220 260 290 320
9.09 7 150 170 200 250
16.09 7 110 120 140 160
23.09 7 90 100 120 140

 

НАПОМЕНИ:
* Цените се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања;
* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, односно исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години. (не користи легло);
* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;
* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;
* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд.

ПОПУСТИ:
* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти, и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз;
* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 30% од износот на аранжманот;
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рана резервација;
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата;

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до влезот на вила Лина;
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 евра по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ 
* 45 € возрасни
* 35 € деца од 2 - 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

Прочитано 3949 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Зима 2023

Понеделник - петок 09.00 - 18.00

Сабота 09.00-14.00

Top