fbpx

 ЈЕРИСОС е најубавото и најголемото туристичко место на третиот крак Атос. Има прекрасна долга песочна плажа која во зеленило и бујна вегетација ве разладува во летните месеци. Голема пешачка зона со многу паркови, игралишта, забавни паркови , таверни, клубови во совршен спокој и мир е епитетот на заливот под Атос – Јерисос. Над самата плажа има аквариум бесплатен за посетителите, супермаркети – Лидл, парфимерии и автентични грчки музеи.

Вила “АВРАМИДИС“ е убава, стандардно опремена вила и се наоѓа на 80 метри од плажа. Секое студио и апартман има кујна стандардно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, решо со две рингли, купатило и вц, спална соба, тераса, тв, клима уред и ви-фи конекција.

КОРИСТЕЊЕТО НА ПАРКИНГ, КЛИМА УРЕДОТ, WI-FI Е БЕСПЛАТНО
ВИЛАТА ИМА ПАРКИНГ (ГОЛЕМ) И ГОСТИТЕ ГО КОРИСТАТ НА ПРИНЦИП ПРВО СЛОБОДНО МЕСТО

ТЕРМИН *31.05 7.06 14.06 21.06 28.06 5.07 12.07 19.07 26.07 2.08 9.08 16.08 23.08 30.08 *06.09 *13.09
НОЌЕВАЊА 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Студио 1/2
Бр.соба 5,6
Макс.2 лица
129 329 339 349 369 409 429 429 429 429 429 409 389 369 149 139
Студио 1/3
Бр.соба 2,3
Макс.3 лица
129 339 349 359 379 419 439 439 439 439 439 419 399 379 149 139
Студио 1/4
Бр.соба 1,7
Макс.4 лица
стр.поглед море
139 379 389

399

429

46

9

489 489 489 489 479 469 449 399 169 159
Дуплекс
Бр.соба 4
Макс.4 лица
стр.поглед море
169 409 449 469 / / / / / / / / / 449 179 169

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 06.09; 13.09 и 20.09.2024)
ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
ОСТАНАТИТЕ ЦЕНИ ЗА ДАДЕНИТЕ СМЕНИ СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАНИ ЗА 7 НОЌИ
-За пакет аранжманот во апартман потребни се минимум 2 лица;
-трето,четврто лице се сместуваат бесплатно, доплаќаат само превоз доколку користат 45€ за возрасен или 35€ за дете од 02 - 12 години;
- дете до 02 години не плаќа(бесплатно);
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

НАПОМЕНИ:

 • За рана резервација се уплаќа аванс од 50% веднаш, остатокот 21 ден пред поаѓање.
 • Попустите за рана резервација не важат за пакет аранжманите (термините означени со ѕвездичка)
 • Превозот ги остава патниците до најблиската локација од сместувачкиот капацитет каде е возможно да застане.
 • Цените се дадени во евра, а уплатата е исклучиво во денари (1€=62ден).
 • За уплата за два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • На акциски попуст или на смена со ѕвездичка на втората смена не се одобрува попуст за два последователни термини.
 • Во случај на промена на цените (зголемување или намалување) со објавување на нов ценовник не се менува цената на веќе договорените услуги.
 • Во случај на отказ на аранжманот од страна на патникот важат општите услови на патување.
 • За валидна резервација се смета само резервација со уплата на 30% од вкупната вредност на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна 21 ден пред поаѓање.
 • Во случај на веќе уплатен аранжман со попуст или рана резервација, средствата не се враќаат доколку патникот се откаже од патувањето.
 • Во случај на направена штета во студијата, сопственикот на вилата има право да наплати на лице место за истата.
 • Агенциајата не е одговорна за квалитетот и брзината на интернет конекцијата.
 • ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 1.5€ ОД НОЌ ЗА АПАРТМАН И ЗА СТУДИО
 • Апартманите и студијата имаат крпи за лице и тело, имаат тоалетна хартија и сапун.
 • Користење на клима и WI-FI е бесплатно.

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта;
35€ за деца до 12 години – повратна карта;
30 € за возрасни или деца – карта во еден правец
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

ДЕНОВИТЕ ДАДЕНИ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДЕНОВИ НА ПОАЃАЊЕ ОД
Град Место на тргнување Време
Куманово Бензинска пумпа Макпетрол 03:15 часот наутро
Скопје Спортска сала Борис Трајковски 04:00 часот наутро
Велес Мотел Македонија 04:30 часот наутро
Штип Нова Пошта 04:00 часот наутро
Неготино Бензинска пумпа Макпетрол 05:00 часот наутро
Гевгелија Бензинска пумпа Окта-Шимов 06:00 часот наутро
ДОПЛАТА ЗА ТРАНСФЕР - 25 € ПО ЛИЦЕ - ОД ПРИЛЕП И БИТОЛА
Прилеп Бензинска пумпа Лукоил 04:00 часот наутро
Битола Спортска сала 03:15 часот наутро

ВИЛА АВРАМИДИС - (ОПИС НА СТУДИЈА И АПАРТМАНИ)

I кат

СТУДИО БР.1 (1/4) - 4 лица
Студиото располага со два поединечни кревети стандардни за спиење и еден поединечен кревет со кревет на извлекување под поединечниот. Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер, решо со две рингли плакар за алишта, тв, клима уред. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има страничен поглед на море. Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.2 (1/3) - 3 лица
Студиото располага со три поединечни кревети стандардни за спиење за три лица ,плакар за алишта, тв, клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.3 (1/3) - 3 лица
Студиото располага со три поединечни кревети стандардни за спиење за три лица ,плакар за алишта, тв, клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото располага со стандардно купатило и вц.

ДУПЛЕКС БР.4 (1/2 + 1/2 ) - 4 лица
Дуплексот е составен од две спални соби + кујна + купатило со вц + две тераси. Во првата спална соба има два поединечни кревети,тв,клима уред, плакар за алишта и излегува на тераса со страничен поглед на море. Втората спална соба има еден дупол кревет, плакар за алишта ,клима уред и излегува на тераса. Кујната е опремена со кујнски инвентар, голем фрижидер,решо со две рингли. Дуплексот располага со стандардно купатило и вц.


II кат
СТУДИО БР.5 (1/2) - 2 лица
Студиото располага со дупол кревет стандарден за спиење на две лица ,плакар за алишта, тв, клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли. Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици. Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.6 (1/2) - 2 лица
Студиото располага со два поединечни кревети стандарден за спиење на две лица ,плакар за алишта, тв, клима уред. Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

СТУДИО БР.7 (1/4) - 4 лица
Студиото располага со два поединечни кревети стандардни за спиење и еден поединечен кревет со кревет на извлекување под поединечниот.Вкупно во студиото можат да престојуваат четири лица.Во склопот на истата соба има кујна комплетно опремена со кујнски инвентар,голем фрижидер,решо со две рингли плакар за алишта, тв, клима уред.Од собата се излегува на комотна тераса со маса и столици и има страничен поглед на море.Студиото располага со стандардно купатило и вц.

Прочитано 1856 пати

КОНТАКТ

 • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top