fbpx

Villagio Maistro е комплекс од 12.000 m2 лоциран во Лефкада, во областа позната како Агиос Јоанис. Прекрасниот комплекс е на 600-700м. од плажата Аг. Јоанис која има сино знаме, а од центарот на главниот град Лефкада околу 1500м. Овој прекрасен комплекс има 6 згради за сместување на гости. Од нив има 11 мезонети, 5 бунгалови и 30 апартмани, кои се опкружени со бујна вегетација, маслинови дрвја и прекрасни цвеќиња. Во неговиот состав има и еден базен со големина од 100 м2 и максимална длабочина од 2,30 м, уште еден БАЗЕН со големина од 130 м2 и максимална длабочина од 1,6 м и детски базен со големина од 70 м2 и максимална длабочина од 0,5 m. Покрај базенот има и бар. Голем ресторан за појадок се наоѓа веднаш до базенот. Има голем покриен паркинг, одлично детско игралиште кое вклучува лулашки, клацкалки, лизгалки... Има и терен за фудбал и кошарка (еден гол и еден кош), како и за поголеми деца и возрасни. , маси за пинг понг, билијард и други забавни игри (КОРИСТЕЊЕТО НА СЕ ГОРЕНАВЕДЕНОТО Е БЕСПЛАТНО). Исто така, има повеќе места за правење скара. Рецепцијата на овој комплекс се наоѓа на самиот влез во комплексот. Одличната локација на комплексот ви овозможува да стигнете до плажата и срцето на градот со лесна прошетка. Една од најпопуларните плажи на Лефкада, Катизма, се наоѓа на нешто повеќе од 10 километри од комплексот. Идеално место за секаков вид гости. И за парови, како и за семејства со деца.

Линк од хотел: VILLAGIO MAISTRO 3* LEFKADA

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 15.07.2024 30% ПОПУСТ ЗА ПРЕСТОЈ ВО ПЕРИОД ОД 06.07 ДО 24.09.2024

VILLAGIO MAISTRO 3* LEFKADA www.maistro.gr
ЦЕНИ ЗА ЛИЦЕ НА ДЕН ВО ЕВРА- НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
10 10.06-20.06
16.09-23.09
21.06-10.07
04.09-15.09
11.07-25.07
21.08-03.09
26.07-20.08
Deluxe Studio 34 43 55 66
Трето лице 22 22 22 22
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 17 17 17 17
Apartment 44 66 71 88
Трето лице 22 22 22 22
Четврто лице 22 22 22 22
1 дете од 2-11.99 год. Гратис Гратис Гратис Гратис
2 дете од 2-11.99 год. 17 17 17 17
3 дете од 2-11.99 год. 17 17 17 17
Полупансион 15 15 15 15
Деца од 0-5.99 год. 7 7 7 7
Деца од 6-11.99 год. 15 15 15 15
Минимум престој 1 3 5 5
Stayover tax 3 EUR за соба на ден, се плаќа на лице место
ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД
Cancelled 8-14 days before check-in 50% of total amount
Cancelled 1-7 days before check-in 70% of total amount
Early departure 100% of total amount
Non show 100% of total amount

  • Локација:
Прочитано 3736 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Пролет 2024

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top