fbpx
HOTEL LAZURE HOTEL & MARINA 5*
Тип на Соба 01.05.-31.05 01.10.-31.10 01.06-30.06 01.09-30.09 01.07-31.08
Цена по соба на ден на база Ноќевање со Појадок
RESIDENTIAL BUILDING
Superior room
1 adl 119 143 162
1 adl + 1 chd 134 160 183
2 adl 134 160 183
Superior sv
1 adl 143 166 202
1 adl + 1 chd 160 185 228
2 adl 160 185 228
Superior sv with balcony
1 adl 149 174 212
1 adl + 1 chd 168 194 239
2 adl 168 194 239
Studio with kitchen
1 adl 166 193 235
1 adl + 1 chd 222 261 310
2 adl 222 261 310
Studio with kitchen sv with balcony
2 adl 222 258 315
3 adl 285 329 386
Suite with kitchen sv with balcony
2 adl 269 341 443
3 adl 362 460 650
Доплата за дете 2-12 год 47 56 58
Мин.престој 2 3 5
Тип на Соба 01.05-31.05 01.10-31.10 01.06-30.06 01.09-30.09 01.07-31.08
Цена по соба на ден на база Ноќевање со Појадок
HISTORICAL BUILDING
Deluxe room
1 adl 146 168 206
1 adl+1 chd 162 189 232
2 adl 162 189 232
Executive suite
2 adl 200 248 330
3 adl 264 329 411
Доплата за дете 2-12 год 47 56 58
Мин.престој 2 3 5
Доплата за Вечера - 20€ по лице на ден за возрасен / 10€ по лице на ден (residential building)
Дополнително легло исклучиво на барање!
Baby Cot-ГРАТИС
Политика за откажување :
Ниска сезона ( 01.05-31.05/01.10.-31.10) - Без пенали до 7 дена пред пристигнување
Отказ 7-3 дена пред пристигнување пенали 50%
Отказ 3-0 дена пред пристигнување се наплаќа 100% од износот.
Висока сезона ( 01.06-30.09)
Откажување без пенали на 11 дена пред пристигнување.
Отказ 10-5 дена пред пристигнување пенали 50%
Отказ 5-0 дена пред пристигнување - 100% пенали

 ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРИ ПО КУРС 1 ЕУР =62 МКД

Прочитано 675 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top