fbpx
Хотелот се наоѓа на 200 метри од Словенска плажа, хотелот нуди Спа и велнес центар. Бесплатен паркинг, wifi.
Услуга: ноќевање со појадок
Дополнителни услуги: спа центар, базен, безплатен паркинг, ресторан, бар.
 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА Hotel Bracera 4*- Budva

Период на престој: 01.06-30.06.2022

DBL room/BB -97€ по соба на денза 2 лица

DBL room/HB -109€ по соба на ден за 2 лица

Доплата за Туристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден;

Период на престој: 01.07-20.07.2022

DBL room/BB -148€ по соба на денза 2 лица

DBL room/HB -170€ по соба на ден за 2 лица

Доплата за Туристичка такса и хотелско осигурување 1.50€ по лице на ден;

Цените се дадени по лице на ден на база ВВ во Standart Room & Standart Room Sea View
Цените во Suite / Family Aparment Sea View се дадени по соба на ден на база ВВ

Тип на соба Капацитет 01.07-25.08
28.12-02.01
26.08-10.09
01.06-30.06
11.09-30.09
01.05-31.05
01.10-31.10
01.03-30.04
01.11-27.12
03.01-28.02
Standard Room 2+1 77 58 52 40 36
Standard Room
Sea View
2+1 83 64 57 44 42
Suite Sea View 2+2 / 3 220 187 165 143 132
Family Apartment Sea View 2+2 / 3+1 /4 242 209 187 165 154
Доплата за Single Room 100% 80% 80% 70% 70%

 

Во цената е вклучено:
- Ноќевање со појадок
- Неограничено користење на Спа центар (затворен базен, сауна, парна бања...)
- Wi-FI
- Сеф во соба
- Надворешен паркинг

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден за возрасни; Деца 12-17,99 години 1€ по лице на ден; Деца 0-11,99 години 0,50€ по лице на ден;

Попусти и доплати:
- Деца до 1,99 години ГРАТИС
- Деца 2-6,99 години 50% попуст доколку дели легло со 2 родитела;
- Деца 7-11,99 години 30% попуст со 2 родитела на дополнително легло;
- Дете 2-11,99 години со 1 родител плаќаат полна цена;
- Две деца 2-11,99 години со 1 родител плаќат по 50% од цената на возрасно лице;
- Трето возрасно лице 20% попуст на дпополнитолно легло;
- Baby Cot 5€ на ден (со претходна резервација);
- Доплата за вечера 10€ по лице на ден;
- Доплата за полнпансион (појадок,руцек и вечера) 20€ по лице на ден;

Политика за откажување:
- Резервацијата може да се откаже исклучиво во писмена форма;
- 10 дена пред почетокот на аражманот 100% од вкупната сума на аранжманот;

 

 

 

Прочитано 2110 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top