fbpx

Локација: хотелот се наоѓа во центарот на Сутоморе. Сместувачки капацитети: сите соби се комплетно опремени, имаат клима, LCD TV и балкон, мини бар, сеф. Плажа: се наоѓа на 30 метри од плажа. Хотелски содржини: ресторан, бар, базен. www.satoresort.com

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ОД 08.07.2022

SATO 4*- Suto More

Цените се дадени по соба на ден на база Полупансион

Тип на Соба

01.07-10.09.2022

11.09-23.09.2022

24.09-02.10.2022

SGL

DBL

TRPL

SGL

DBL

TRPL

SGL

DBL

TRPL

Standart Room Park View

100

104

111

82

87

91

65

69

73

Standart Room Side Sea View

112

117

123

94

99

103

77

81

85

Deluxe Room with Panoramic View

124

129

135

106

111

115

89

93

98

Suite With Sea View

137

141

148

119

123

128

101

105

110

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера);
- Eкслузивен договор (2 лежалки и Чадор по соба ГРАТИС);
- Фитнес Центар;
- Користење на надворешен базен;

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса и хотелско осигурување (лица над 18 години 1,50€ по лице на ден; Деца 12-17,99 години 0,75€ по лице на ден; Деца 0-11,99 години 0,50€);
- Хотелски паркинг 7€ по кола на ден;
- Baby Cot - 5€ на ден

Услови за деца:
- Деца до 1,99 години – ГРАТИС;
- Деца 2-6,99 години - 50% попуст од цена на возрасено лице;
- Деца 7-11,99 години – 30% попуст од цена на возрасно лице;

Отказна политика:
- Oткажување без пенали до 15 дена пред Chek In;
- No Show или предвремено заминување од хотел пенали 100%;

Напомена:
- Минимум престој 5 ноќи, за престој 3-4 ноќи доплата 20% од наведени цени.

Kaпацитет на соба:
Standart Room – 3 + 1 или 2 + 2 ( 1 лице на софа, а друго лице до 7 години на дополнително легло)
Deluxe Room – 3 ADL или 2+1
Suite – 3+2 (француски лежај, софа 160х180, софа 90х180) Минимум 3 лица.

 

Прочитано 837 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Лето 2022

Понеделник - петок 09.00 - 19.00

Сабота 09.00-14.45

Top