fbpx

CHATEL - PORTES DU SOLEIL

  • Понудата е објавена на 08/10/2021

 

 

Незаборавно зимување на падините на импозантниот Мон Блан, скијање со еден ски пас во 2 држави: Франција и Швајцарија. Целиот комплекс има 650 км поврзани стази, прекрасна микро клима и многу природен снег. Ви гарантираме врвно скијашко уживање за сите категории на скијачи. Комплексот опфаќа дури 12 градчиња во Франција и Швајцарија и познатите ски центри: Avoriaz, Morzine, Montriond, Le Gets, St Jean d’Aulps, Abondance, Châtel и 4 ски центри во Швајцарија.

CHATEL е многу симпатично алпско село, чие скијалиште е поврзано со останатите скијалишта од регијата PORTES DU SOLEIL. Во самиот центар отворен е нов Aqua centar "Forme d'O" :затворен и отворен термален базен,базен за деца,wellnes зона (сауна, масажа...). Ориентациона цена за неделно користење на класик услуга е 40 евра а за децата 30% поефтино. Местото е полно со кафичи и ресторани,продавници за зимска опрема и неколку големи маркети (Scherpa i Casino). Од центарот возат бесплатно ски автобуси кои ги собираат скијачите по пат кон жичарите.

FIRST MINUTE ЦЕНИ. ВАЖАТ ДО 30 ОКТОМВРИ 2021!


Програма:

1 ден-петок, 28.01.2022 СКОПЈЕ- CHATEL.Состанок на групата на паркингот кај спортската сала “Борис Трајковски” во 07:00 часот. Поаѓање за Шател во 07:30 часот. Се патува преку граничниот премин Tабановце. Патување преку Србија, Хрватска, Словенија, Италија, со попатни паузи и гранични формалности. Ноќно возење.

2 ден-сабота 29.01.2022 CHATEL.Пристигнување во Шател во попладневните часови и сместување во апартманите. Слободно попладне за запознавање со местото. Ноќевање

3 – 8 ден 30.01- 04.02.2022 Шест дневно скијање во CHATEL- PORTES DU SOLEIL. Ноќевање

9. ден-сабота 05.02.2022. CHATEL-СКОПЈЕ.Напуштање на собите до 10:00. Поаѓање за Скопје со попатна посета на еден од најголемите шопинг аутлет центри во Италија – VICOLUNGO, непосредно пред Милано.

10 ден – недела 06.02.2022. СКОПЈЕ. Пристигнување во попладневните часови.

Во цената е вклучено:

Превоз со високотуристички автобус со LCD TV, DVD на релација Скопје–CHATEL–Скопје
7 дневно сместување во одбрани студиа / апартмани според ценовникот во CHATEL
6 дневен скипас за стазите на CHATEL.
Користење на загреан внатрешен и надворешен базен, сауна,парна соба, џакузи- за гостите во “LE GRAND LODGE”
Туристички пратител за време на турата


Во цената НЕ Е вклучено:

Задолжително патничко осигурување со вклучен додаток за спортско скијање 525 денари.
Туристичка такса 650 денари по особа за целиот престој. Се плаќа во агенција задолжително.
Доплата за PORTES DU SOLEILski pass за 6 дена ( 650 км стази ) изнесува 80 €по лице. Задолжителна предрезервација и плаќање во агенција. Наша топла препорака !

ЦЕНОВНИК: Термин: 28. Јануари 2022

Пакет цена по лице во евра (превоз, сместување, ски пас)

FIRST MINUTE: За уплата до 30. Октомври 2021

LE GRAND LODGE Ski F R A N C E 2022
Broj na kreveti: 8 7 6 5 4 3 2 1
АПАРТМАН Т2/4, 2 соби, 4 лица мак. 459 499 599 849
APARTMAN Т2/6, 2 соби, 6 лица мак. 429 445 475 529 629
APARTMAN Т3/6, 3 соби, 6 лица мак. 449 469 509 579 699
APARTMAN Т3/8, 3 соби, 8 лица мак. 429 439 459 489 529 499 739

 

Напомени:

Постелнина и крпи: Во цената не се вклучени крпите и постелнина за апартманите, а истите може да се изнајмат на денот на пристигање по цена од: 11-14€ постелнина и 10€ сет крпи. Од досегашното наше искуство, најповолно е секој да понесе свои.

ТВ во студиа/апартмани во Резиденцијата “LE GRAND LODGE” се наплатува 42 евра за 1 недела, како и Интернет приклучок: 16 евра за 1 недела.

Појадок: Резиденцијата “LE GRAND LODGE” овозможува  користење на појадок по цена од 10 евра по лице на ден. Резервација и плаќање на лице место.

Депозит: Депозит (гаранција) за секое студио е задолжителен и изнесува 250-400€ по студио/апартман. Се плаќа на самото пристигање, непосредно пред сместувањето. Плаќањето е готовинско или со резервирање на средства во висина на депозитот од  кредитна картичка. Депозитот на крајот од сместувањето се враќа во целост, доколку апартманот е вратен во првобитната состојба (чист, среден и без оштетени предмети)

Завршно чистење: Чистењето на апартманите не е вклучено во цената на аранжманот, па патниците се задолжени за чистење на апартманот и доведување на истиот во иста состојба како  пред сместувањето, или ќе се наплати од 59 – 100 евра (за Т3/8 апт)

Генерален опис на  Студиата и Апартманите во ШАТЕЛ

АПАРТМАНИ во Резиденцијата “LE GRAND LODGE” 3*

Резиденцијата “LE GRAND LODGE” 3*e градена во традиционален планински стил, во комбинација на камен и дрво. Апартманите се конфорни и минималистички декорирани за да го направат вашиот престој пријатен. Уживајте во затоплениот внатрешен/надворешен базен, џакузи и сауна, парна соба. Бесплатен WI-FI  во просторот кај рецепција, бесплатна ски гардероба. Оддалеченост од ски лифт: 600м. Бесплатен ски бус. До центарот на Шател има 800 м.

Сите апартмани имаат многу добра опремена кујна: микробранова печка, машина за садови, машина за кафе, тостер, бокал за греење вода.

Т2/4  AПАРТМАН 2 собиза 4 лица 28m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, Купатило со туш кабина, посебен тоалет, Балкон или патио.

Т2/6 AПАРТМАН 2 собиза 6 лица  37m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, на влезот (одвоено од дневната соба) 2 кревети на спрат. Купатило со туш кабина, посебен тоалет, балкон или патио.

Т3/6 AПАРТМАН3соби  за 6 лица 57m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, 1 спална со 2 одвоени кревети. Купатило со туш кабина, посебен тоалет, балкон или патио.

Т3/6 AПАРТМАН3соби  за 8 лица 57m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, 1 спална со 2 одвоени кревети, на влезот (одвоено од дневната соба) 2 кревети на спрат. Купатило со туш кабина или када, посебен тоалет, балкон или патио.

Завршни напомени

Дадената цена е Пакет цена по лице во зависнот од бројот на лица и тип на сместување, за максимално даден број на лица во студио и апартман, за 7 ноќевања, 6 дневна стандардна ски карта   и повратен автобуски превоз.

Депозит за резервација : 30%, остатокот се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Можност да се плати на 6 рати без камата, информации во агенција. 

Со самата резервација и платен депозит, странките добиваат Договор за патување со сите податоци за патувањето,типот на сместување, разни доплати како и Општи услови за патување.

Депозитот може да се плати во готово или на кредитна/дебитна картичка, со добивање на фискална сметка, или преку пошта/банка, или вирмански со издадена фактура.

 Постои можност да се спојат индивидуалните патници во повеќекреветно студио/апартман, како не би плаќале поскапо. Агенцијата може да посредува но не и да гарантира при ваквите случаи. Затоа, дефинитивниот тип на студио/апартман и дефинитивната цена ќе зависи од бројот на лицата кои остануваат и типот на студиото/апартманот кој е одбран.

Странките однапред се согласни за тие услови, без право на откажување.

Според Шенгенските правила, Македонски пасош мора да има важност од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната (датум на враќање во Скопје).

o    За реализација на патувањето потребно е минимум 40 патници.

o    Агенцијата не може да влијае на  спратност, поглед или одреден објект. Тоа е во рамките на локалната агенција. Одредени  желби на патниците, како за сместување во еден објект на повеќе студиа/апартмнаи, агенцијата ќе ги пропрати до локалната агенција, но без да вети за исходот.

o    Агенцијата го задржува правото за промена на цената доколку дојде до зголемување на цените на услугите ( гориво, сместување, ски пас ).  Сите уплатени  аранжмани до тој момент, остануваат по старата цена.

o    FIRST MINUTE  цена важи до објавениот датум во ценовникот.

После тој датум цената се зголемува за 20 евра по лице, без оглед на тип на сместување.

o    Патниците се должни 48 часа пред патување да го проверат часот и местото на поаѓање.

o    Багаж: Секој патник може да понесе 1 личен багаж (куфер или торба), 1 пакет ски или борд опрема сместени во багажник на автобус и 1 мала кабинска торба/ранец и храна за пат во автобус.

o    Агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот во случај на недоволен број на лица, најдоцна 5 дена пред тргнување. Во  таков случај, уплатените средства во целост се враќаат исклучиво  на трансакциона сметка на лицето кое уплатило  или  вирмански доколку се така уплатени, според законот за платен промет.

 КОВИД 19 – Протокол

 

САМА ХОЛИДЕЈ, внимателно ги следи протоколите за патување и за истите ги известува патниците. Патниците се должни да се придржуваат до истите.

Како што стојат работите во моментот на поставување на програмата, С. Македонија се наоѓа во така наречена црвена зона и со тоа завлез во Франција е можно само со вакцина mRNA или само со вакцините: (Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, Jonson).  За транзит низ Словенија задолжителна е вакцина + PCR тест. Протоколите за патување и за влез во Франција до денот на поаѓање можат да бидат променети и олеснети.

Лицата кои имаат примено две дози вакцини BBIBP-CorV (Sinopharm) и (Sinovac) треба да примат една BOOSTER доза вакцина mRNA и така добиваат здравствена пропусница за влез во Франција (Green pass).

Лицата кои имаат примено само една доза (Sinopharm) и (Sinovac) потребно е да примат две дози вакцина mRNA и така добиваат здравствена пропусница за влез во Франција (Green Pass).

Лицата кои се вакцинирани со вакцини кои не се признати ниту од Европска агенција за лекови (EMA) ниту светската здравствена организација (WHO) мораат да примат две дози вакцина mRNA за да добијат (Green pass).Руската вакцина (Sputnik V) е во знак прашање бидејќи таа вакцина не е призната ниту од WHO ни од ЕМА.

Во случај да границите низ кои се патува бидат КОМПЛЕТНО затворени, или Ски центарот КОМПЛЕТНО затворен, уплатените средства ќе бидат вратени во целост.

Доколку некоја граница на попатното планирано патување е затворена а крајната дестинација отворена, и постои алтернативен, слободен пат (друг итинерер, т.е. програма за патување), агенцијата ќе го спроведе, без можност за откажување. Странките ќе бидат известени на време.

Доколку некој патник пред самото патување е ПОЗИТИВЕН на Ковид 19 вирусот ( задолжително лекарска потврда за позитивен тест да се приложи), средствата ќе бидат вратени   ( откако локалната агенција, која се обврзува на истите услови, ги врати на сметката на агенцијата ).

Доколку некој патник пред самото патување е ПОЗИТИВЕН на Ковид 19 вирусот (задолжително лекарска потврда за позитивен тест да се приложи), средствата ќе бидат вратени. 

 

КАРАКТЕРИСТИКИ НА СКИ ЦЕНТАРОТ    CHATEL- PORTES DU SOLEIL

*Skipas "Chatel" :Покрај скијалиштето Шател,ги опфаќа секторите Barbossine/Super-Chatel и  Linga/Pre-la-Joux и секторот Braitaz како и целиот сектор La Chapelle d'Abondance во Франција, и целиот Швајцарски ски центар Torgon  и секторот Corbeau кој е дел од Швајцарското скијалиште  Morgins. Со овој ски пас имате вклучено 73 ски патеки, 130 км и 61 ски лифт.         Од Шател поаѓаат жичари кои водат кон 4 скијашки сектори, од кои по 2 се меѓусебно поврзани:

* Barbossine/Super-Chatel: Од населбата "Petit Chatel" оди седишница до секторотBarbossine а од таму жичара до врвот "Tete du Tronchet" на 1913 м. Од таму, лево кон скијалиштето               La Chapelle d'Abondance  или кон Швајцарското скијалиште Torgon. Од врвот ако одите десно доаѓате до секторот Super-Chatel. Самопреку овој сектор,со скии може да се вратите во Шател. *  Super-Chatel сектор: Од Шателводи гондола Super-Chatel  до централната скијачка регија на Шател. Со седишница "Morclan"може да се поврзете со секторот "Barbossine". Од таму може да се спуштите до Швајцарското скијачко место "Morgins" преку секторот"Corbeau", со Шател ски пас.

* Linga / Pre la Joux

-сектор Linga: 1,5 км од центарот на Шател се наоѓа населбата Villapeyron од каде трга гондолата `Linga`која води во истоимениот ски сектор. Седишница "L'Echo Alpin" ве води до врвот "Tete du Linga"   на 2156 м/нв. Од таму по ски патеката Combes поминувате во секторот `Pre la Joux.                                                                                                                                         - сектор `Pre la Joux. -3.5 км понатаму од појдовната станица на гондолата Linga е појдовното плато за за ски секторот `Pre la Joux`  на 1310 м/нв. Тука е и стазата за санкање и за ски почетници.Со седишница "Des combes" може да одите до секторот Linga. Со седишницата "Des Rochssons" се оди во скијалиштето "Avoriaz", и понатаму кон скијалиштата "Mozine i Les Gets"  за што морате да имате ски пас за целата област на "Portes du Soleil".

Скијалиште "Chatel" со наведените ски сектори:

- надморска висина: 1100 – 2200 м. – Вкупен број на ски патеки: 73, - вкупна должина: 130 км.                - 7 црни, 23 црвени, 29 плави и 14 зелени ски патеки. 3 гондоли,19 седишници, 35 ски лифтови, 3 лифта на јаже и 1 ски трака.

 

 

 

 

Напомени:   Постелнина и крпи: Во цената не се вклучени крпите и постелнина за апартманите, а истите може да се изнајмат на денот на пристигање по цена од: 11-14€ постелнина и 10€ сет крпи. Од досегашното наше искуство, најповолно е секој да понесе свои.   ТВ во студиа/апартмани во Резиденцијата “LE GRAND LODGE” се наплатува 42 евра за 1 недела, како и Интернет приклучок: 16 евра за 1 недела.   Појадок: Резиденцијата “LE GRAND LODGE” овозможува  користење на појадок по цена од 10 евра по лице на ден. Резервација и плаќање на лице место.   Депозит: Депозит (гаранција) за секое студио е задолжителен и изнесува 250-400€ по студио/апартман. Се плаќа на самото пристигање, непосредно пред сместувањето. Плаќањето е готовинско или со резервирање на средства во висина на депозитот од  кредитна картичка. Депозитот на крајот од сместувањето се враќа во целост, доколку апартманот е вратен во првобитната состојба (чист, среден и без оштетени предмети)   Завршно чистење: Чистењето на апартманите не е вклучено во цената на аранжманот, па патниците се задолжени за чистење на апартманот и доведување на истиот во иста состојба како  пред сместувањето, или ќе се наплати од 59 – 100 евра (за Т3/8 апт)   Генерален опис на  Студиата и Апартманите во ШАТЕЛ   АПАРТМАНИ во Резиденцијата “LE GRAND LODGE” 3*   Резиденцијата “LE GRAND LODGE” 3*e градена во традиционален планински стил, во комбинација на камен и дрво. Апартманите се конфорни и минималистички декорирани за да го направат вашиот престој пријатен. Уживајте во затоплениот внатрешен/надворешен базен, џакузи и сауна, парна соба. Бесплатен WI-FI  во просторот кај рецепција, бесплатна ски гардероба. Оддалеченост од ски лифт: 600м. Бесплатен ски бус. До центарот на Шател има 800 м.   Сите апартмани имаат многу добра опремена кујна: микробранова печка, машина за садови, машина за кафе, тостер, бокал за греење вода.   Т2/4  AПАРТМАН 2 собиза 4 лица 28m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, Купатило со туш кабина, посебен тоалет, Балкон или патио.       Т2/6 AПАРТМАН 2 собиза 6 лица  37m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, на влезот (одвоено од дневната соба) 2 кревети на спрат. Купатило со туш кабина, посебен тоалет, балкон или патио.       Т3/6 AПАРТМАН3соби  за 6 лица 57m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, 1 спална со 2 одвоени кревети. Купатило со туш кабина, посебен тоалет, балкон или патио.       Т3/6 AПАРТМАН3соби  за 8 лица 57m2 : Опремена кујна, дневна соба со тросед на извлекување за 2 лица, 1 спална со голем кревет за 2 лица, 1 спална со 2 одвоени кревети, на влезот (одвоено од дневната соба) 2 кревети на спрат. Купатило со туш кабина или када, посебен тоалет, балкон или патио.       Завршни напомени   Дадената цена е Пакет цена по лице во зависнот од бројот на лица и тип на сместување, за максимално даден број на лица во студио и апартман, за 7 ноќевања, 6 дневна стандардна ски карта   и повратен автобуски превоз.   Депозит за резервација : 30%, остатокот се доплаќа најдоцна 30 дена пред поаѓање. Можност да се плати на 6 рати без камата, информации во агенција.  Со самата резервација и платен депозит, странките добиваат Договор за патување со сите податоци за патувањето,типот на сместување, разни доплати како и Општи услови за патување. Депозитот може да се плати во готово или на кредитна/дебитна картичка, со добивање на фискална сметка, или преку пошта/банка, или вирмански со издадена фактура.  Постои можност да се спојат индивидуалните патници во повеќекреветно студио/апартман, како не би плаќале поскапо. Агенцијата може да посредува но не и да гарантира при ваквите случаи. Затоа, дефинитивниот тип на студио/апартман и дефинитивната цена ќе зависи од бројот на лицата кои остануваат и типот на студиото/апартманот кој е одбран. Странките однапред се согласни за тие услови, без право на откажување.   Според Шенгенските правила, Македонски пасош мора да има важност од мин. 90 дена од денот на напуштање на Шенген зоната (датум на враќање во Скопје). o    За реализација на патувањето потребно е минимум 40 патници.   o    Агенцијата не може да влијае на  спратност, поглед или одреден објект. Тоа е во рамките на локалната агенција. Одредени  желби на патниците, како за сместување во еден објект на повеќе студиа/апартмнаи, агенцијата ќе ги пропрати до локалната агенција, но без да вети за исходот.   o    Агенцијата го задржува правото за промена на цената доколку дојде до зголемување на цените на услугите ( гориво, сместување, ски пас ).  Сите уплатени  аранжмани до тој момент, остануваат по старата цена.   o    FIRST MINUTE  цена важи до објавениот датум во ценовникот.   После тој датум цената се зголемува за 20 евра по лице, без оглед на тип на сместување.   o    Патниците се должни 48 часа пред патување да го проверат часот и местото на поаѓање.   o    Багаж: Секој патник може да понесе 1 личен багаж (куфер или торба), 1 пакет ски или борд опрема сместени во багажник на автобус и 1 мала кабинска торба/ранец и храна за пат во автобус.   o    Агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот во случај на недоволен број на лица, најдоцна 5 дена пред тргнување. Во  таков случај, уплатените средства во целост се враќаат исклучиво  на трансакциона сметка на лицето кое уплатило  или  вирмански доколку се така уплатени, според законот за платен промет.    КОВИД 19 – Протокол   Нехар травел, внимателно ги следи протоколите за патување и за истите ги известува патниците. Патниците се должни да се придржуваат до истите.   Како што стојат работите во моментот на поставување на програмата, С. Македонија се наоѓа во така наречена црвена зона и со тоа завлез во Франција е можно само со вакцина mRNA или само со вакцините: (Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, Jonson).  За транзит низ Словенија задолжителна е вакцина + PCR тест. Протоколите за патување и за влез во Франција до денот на поаѓање можат да бидат променети и олеснети.   Лицата кои имаат примено две дози вакцини BBIBP-CorV (Sinopharm) и (Sinovac) треба да примат една BOOSTER доза вакцина mRNA и така добиваат здравствена пропусница за влез во Франција (Green pass).   Лицата кои имаат примено само една доза (Sinopharm) и (Sinovac) потребно е да примат две дози вакцина mRNA и така добиваат здравствена пропусница за влез во Франција (Green Pass).   Лицата кои се вакцинирани со вакцини кои не се признати ниту од Европска агенција за лекови (EMA) ниту светската здравствена организација (WHO) мораат да примат две дози вакцина mRNA за да добијат (Green pass).Руската вакцина (Sputnik V) е во знак прашање бидејќи таа вакцина не е призната ниту од WHO ни од ЕМА.   Во случај да границите низ кои се патува бидат КОМПЛЕТНО затворени, или Ски центарот КОМПЛЕТНО затворен, уплатените средства ќе бидат вратени во целост.   Доколку некоја граница на попатното планирано патување е затворена а крајната дестинација отворена, и постои алтернативен, слободен пат (друг итинерер, т.е. програма за патување), агенцијата ќе го спроведе, без можност за откажување. Странките ќе бидат известени на време.   Доколку некој патник пред самото патување е ПОЗИТИВЕН на Ковид 19 вирусот ( задолжително лекарска потврда за позитивен тест да се приложи), средствата ќе бидат вратени   ( откако локалната агенција, која се обврзува на истите услови, ги врати на сметката на Нехар травел ).   Доколку некој патник пред самото патување е ПОЗИТИВЕН на Ковид 19 вирусот (задолжително лекарска потврда за позитивен тест да се приложи), средствата ќе бидат вратени.        КАРАКТЕРИСТИКИ НА СКИ ЦЕНТАРОТ    CHATEL- PORTES DU SOLEIL   *Skipas "Chatel" :Покрај скијалиштето Шател,ги опфаќа секторите Barbossine/Super-Chatel и  Linga/Pre-la-Joux и секторот Braitaz како и целиот сектор La Chapelle d'Abondance во Франција, и целиот Швајцарски ски центар Torgon  и секторот Corbeau кој е дел од Швајцарското скијалиште  Morgins. Со овој ски пас имате вклучено 73 ски патеки, 130 км и 61 ски лифт.         Од Шател поаѓаат жичари кои водат кон 4 скијашки сектори, од кои по 2 се меѓусебно поврзани:   * Barbossine/Super-Chatel: Од населбата "Petit Chatel" оди седишница до секторотBarbossine а од таму жичара до врвот "Tete du Tronchet" на 1913 м. Од таму, лево кон скијалиштето               La Chapelle d'Abondance  или кон Швајцарското скијалиште Torgon. Од врвот ако одите десно доаѓате до секторот Super-Chatel. Самопреку овој сектор,со скии може да се вратите во Шател. *  Super-Chatel сектор: Од Шателводи гондола Super-Chatel  до централната скијачка регија на Шател. Со седишница "Morclan"може да се поврзете со секторот "Barbossine". Од таму може да се спуштите до Швајцарското скијачко место "Morgins" преку секторот"Corbeau", со Шател ски пас.   * Linga / Pre la Joux -сектор Linga: 1,5 км од центарот на Шател се наоѓа населбата Villapeyron од каде трга гондолата `Linga`која води во истоимениот ски сектор. Седишница "L'Echo Alpin" ве води до врвот "Tete du Linga"   на 2156 м/нв. Од таму по ски патеката Combes поминувате во секторот `Pre la Joux.                                                                                                                                         - сектор `Pre la Joux. -3.5 км понатаму од појдовната станица на гондолата Linga е појдовното плато за за ски секторот `Pre la Joux`  на 1310 м/нв. Тука е и стазата за санкање и за ски почетници.Со седишница "Des combes" може да одите до секторот Linga. Со седишницата "Des Rochssons" се оди во скијалиштето "Avoriaz", и понатаму кон скијалиштата "Mozine i Les Gets"  за што морате да имате ски пас за целата област на "Portes du Soleil".   Скијалиште "Chatel" со наведените ски сектори:   - надморска висина: 1100 – 2200 м. – Вкупен број на ски патеки: 73, - вкупна должина: 130 км.                - 7 црни, 23 црвени, 29 плави и 14 зелени ски патеки. 3 гондоли,19 седишници, 35 ски лифтови, 3 лифта на јаже и 1 ски трака.

 

 

 

Residence

 

 

 

CHAT

 

EL-PORTES DU SOLEIL -  28.01.2022

  од 429€

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top