fbpx
NEBESKA STOLICA 2 – Kopaonik
10% попуст за упалта до 20.10.2021
Цената е дадена за наем на СТУДИО / АПАРТМАН за 7 ноќи
Доплата за Полупансион е задолжителна во апартмани
Смена
Сабота/Сабота
7 ноќи
Мах лица Период 18.12 25.12 25.12
01.01
01.01
22.01
22.01
29.01
29.01
05.02
05.02
12.02
12.02
19.02
19.02
05.03
05.03
19.03
19.03
02.04
2+1 Апп 4
Апартмани
610 750 820 685 655 685 820 685 655 610
3+1 Апп 5 695 860 940 780 745 780 940 780 745 695
4+1 Апп 6 790 970 1,055 880 840 880 1,055 880 840 790
5+1 Aпп 7 880 1,080 1,175 980 940 980 1,175 980 940 880
6+1 Aпп 8 980 1,200 1,310 1,090 1,045 1,090 1,310 1,090 1,045 980
Цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион
Смена
Сабота/Сабота
7 ноќи
Мах лица Период 18.12
25.12
25.12
01.01
01.01
22.01
22.01
29.01
29.01
05.02
05.02
12.02
12.02
19.02
19.02 05.03 05.03
19.03
19.03
02.04
1/2 Standart 2
Соби Кула В
329 378 399 364 350 364 399 364 350 329
1/2+1, 1/2+2 3,4 329 378 399 364 350 364 399 364 350 329
1/3+1 4 294 343 364 329 315 329 364 329 315 294
1/3+2 5 280 329 350 315 301 315 350 315 301 280
Смена
Недела/Недела
7 ноќи
Мах лица Период 19.12 26.12 26.12
02.01
02.01
23.01
23.01
30.01
30.01
06.02
06.02 13.02 13.02 20.02 20.02 06.03 06.03
20.03
20.03
03.04
1/2 Superior 2
Соби Кула А нов блок
350 406 420 385 371 385 420 385 371 350
1/2+1, 1/2+2 3-4 329 378 399 364 350 364 399 364 350 329
1/3+1 4 294 343 364 329 315 329 364 329 315 294
1-во лице на дополнително легло 231€
2-ро лице на дополнително легло 189€

Во цената е вклучено:
- Наем на апартман / студио за 7 ноќи (доплата за Полупансион е задолжителна во апартманите)
- Во соби цените се дадени по лице за 7 ноќи на база Полупансион
- Ски Гардеробер
- Wi-FI
- Детско Катче

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС; (се плаќа на рецепција)
- Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден (се плаќа на рецепција)
- Полупансион (за лица сместени во апартмани е ЗАДОЛЖИТЕЛЕН) 18,5€ по лице на ден за возрасни; Деца 2-9,99 години 9,50€ по лице на ден; Деца до 1,99 години ГРАТИС;

Услови за деца (сместување во соби):
- Деца до 1,99 години ГРАТИС
- Деца 2-,9,99 години на сопствено или дополнително легло добиваат 9€ попуст од цената во табелата;
- Дете 2-4,99 години во 1/2 соба (на заедничко легло со родители) плаќа само 9€ по лице на ден;
- Две деца до 9,99 години во соба со 1 дополнително легло ( со родители) плаќаат пшо 50% од цената;

Напомена:
- За престој пократок од 7 ноќи, цената се зголемува за +25% на ден (минимум 3 ноќи)
- За резервација со Еarly Booking потребно е уплата од минимум 50% од вкупната сума при резервација остатокот се доплаќа до 10.12.2021.
- Цените се дадени по ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност 1€ = 62 Денари.

Услови за откажување и промена на термин:
- Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места
- Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
- 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот
- 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот
- 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Ковид политика:
- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

Прочитано 135 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top