fbpx

Nebeska Stolica 1 – Копаоник

10% попуст за уплата до 20.10.2021

Цените се дадени за наем на Студио / Апартман за 7 ноќи

Смена
Нед / Нед
7 ноќи
Мах лица 19.12
26.12
26.12
02.01
02.01
23.01
23.01
30.01
30.01
06.02
06.02
13.02
13.02
20.02
20.02
06.03
06.03
13.03
2+0 Студио 2 350 450 480 Sold
Out
390 410 480 410 390
1+1 Студио 3 440 540 570 Sold
Out
470 500 570 500 470
2+1 Студио 4 550 680 740 Sold
Out
590 615 740 615 590
3+1 Апартман 5 625 780 845 Sold
Out
670 700 845 700 670
4+1 Апартман 6 710 870 950 Sold
Out
755 790 950 790 755

 

Во цената е вклучено:
- Наем на студио / апартман за 7 ноќи
- Користење на ски гардеробер
- Wi-Fi

Bo цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање на рецепција)
- Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден ( се наплаќа на рецепција)

Напомена:
- Помал престој од 7 ноќи исклучиво на барање со доплата од +25% (минимален престој 3 ноќи)
- Цените се дадени во ЕУР, плаќање се врши исклучиво во денари по курс 1€=62 Денари
- Можност за доплата на Полупансион (појадок и вечера) 17€ по лице на ден, деца до 9,99 години имат 50% попуст
- Hotel Nebeska Stolica 1 се наоѓа во самиот ски центар (помеѓу 2 ски стази) нема можност да се пристигне со автомобил. Превоз на куфери се врши со моторни санки од страна на хотелот.

Начин на плаќање:
- При резервација е потребно 50% од вкупната сума на аранжманот, доплата се врши на 21 ден пред почетокот на аранжманот.

Oпис на сместување:
- Сите Студија / Апартмани се опремени со TV, телефон, Baby Cot (на барање), купатило со туш, фен, комплено опремена мини кујна.
· 2+0 студио – 1 просторија со 2 редовни легла (max 2 лица)
· 1+1 студио – 1 просторија со тросед на развлекување + 1 редовно легло (max 3 лица)
· 2+1 студио – 1 просторија со две редовни легла + тросед на развлекување (max 4 лица)
· 3+1 апартман – 2 простории - во спална соба 2 редовни легла, во дневна соба тросед на развлекување + 1 редовно легло / во спална соба француски лежај + редовно легло, во дневна соба тросед на развлекување (max 5 лица)
· 4+1 апартман дуплекс – две простории на две нивоа си врантрешни скали - во спална соба на кат 3 редовни легла, дневна соба со тросед на развлекување + редовно легло (max 6 лица)

Услови за откажување и промена на термин:
· Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометов има расположливост на места
· Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
· 10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот
· 20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот
· 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
· 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
· Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
· Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Ковид политика:
· Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
· Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
· Затварање на граници

Прочитано 226 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top