fbpx

Milmari Resort & Spa 3+* Kopaonik

Milmari Resort е нов комплекс кој се наоѓа во викенд населба на Копаоник, лоциран во викенд одморалиштето, на регионалниот пат Копаоник-Рашка. До центарот на местото може да се стаса со скибус (на 6km). Локацијата на хотелот нуди прекрасен поглед во правец на Црна Гора, Косово и делови од Србија.
Комплексот се состои од хотелска зграда од 3 крила поврзани со топла врска со wellness центарот (основна услуга во хотелот е полупансион) и повеќе одделни згради во кои се сместени студио и апартманите со основна услуга ноќевање со појадок.
Hotel Milmari е модерно и функционално опремен. Сместувањето е со услуга полупансион во луксузно опремени соби. Во сите соби има интернет.

На располагање на гостите има затворен и отворен базен, spa и wellness центар, бесплатно паркинг место пред објектот и лифт.
Во хотелот има ресторан со капацитет 140 места, оброците се служат на база шведска маса.
Во рамките на комплексот има игротека за деца со целата потребна опрема во која ќе уживаат децата .. Ве очекуваме!

Цените се дадени по соба на ден на база Ноќевање со појадок / Појадок и Вечера

Tип на сместување Бр на лица 01.12
28.12
28.12
06.01
06.01
10.02
11.02
16.02
17.02
05.03
06.03
01.04
Услуга / ВВ НВ НВ НВ НВ ВВ
Standart Room
2 90 162 122 142 122 90
3 110 193 153 173 153 110
4 130 224 184 204 184 130
Superior Room
Aparment
2 110 182 142 162 142 110
3 130 213 173 193 173 130
4 150 244 204 224 204 150
5 170 275 235 255 235 170
Superior Aparment
2 140 212 172 192 172 140
3 160 243 203 223 203 160
4 180 274 234 254 234 180
5 200 305 265 285 265 200

 

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера / Ноќевање со појадок на база шведска маса (во случај да во хотелот да престојуват помалку од 25 гости,оброците се служат на база сет мени)
- Неограничено користење на Wellness & Spa центар
- Надворешен паркинг (ограничен капацитет )
- Wi-Fi низ цел хотел
- Трансфер до Ски-Центар на секој час во период:09:00h-17:00h
- Користење на Ски-Гардеробер во кругот на Конаци.
- Baby Cot - со претходна резерваци
- Детско катче во присуство на родителите

Во цената не е вклучено: (задолжително плаќање во агенција)
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
- Хотелско согирување 0,20€ по лице на ден

Напомена:
- За престој помалку од 3 ноќи со доплата од 20% од цените прикажани во табелата.
- Доколку во двокреветна соба престојува едно лице цената се зголемува за 50%.
- Дете 0-4,99 години две возрасни лица доколку користи заедничко легло - ГРАТИС

Ковид политика:
- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

Прочитано 270 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top