fbpx

Angella Spa & Wellness 4*- Kopaonik

Hotel Angella е модерен и удобен хотел во центарот на туристичкиот, културниот и ноќниот живот на Копаоник. Совршено место за одмор и уживање. Неколку минути пешачење до повеќето ски-лифтови го прават Хотел Анџела совршен избор за оние кои уживаат во зимски спортови.
Пријатните соби се опремени со бесплатен Wi-Fi, телевизор со рамен екран, минибар и услуга во соба.
Покрај стандардните хотелски соби, хотелот има студија и апартмани за 2-4 лица. Основната услуга во хотелот е полупансион и затоа повеќето студија и апартмани имаат чајна кујна што не е опремена или предвидена за готвење, туку само за евентуална подготовка на кафе и чај.
Содржините на хотелот Анџела се состојат од два ресторани и лоби бар, џакузи, две сауни, парна бања и теретана, спа центар со простории за масажа, ски депо и изнајмување, паркинг и детски клуб (игротека).

BLACK FRIDAY
10% попуст за резервации на правени до 30.11.2021

Попустот важи за следниве термини:
16.12-24.12.2022
23.01-30.01.2022
06.03-13.03.2022

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период Смена Мин.ноќи 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 Апартман со 1 спална
01.12-05.12 - 2 50 75 65
05.12-12.12 - 2 55 83 70
12.12-17.12 Нед/Пет 2 55 113 90
17.12-19.12 Пет/Нед 2 55 83 70
19.12-24.12 Нед/Пет 3 70 105 85
24.12-28.12 Пет/Вто 4 92 138 107
28.12-02.01 Вто/Нед 5 132 198 147
02.01-09.01 Нед/Нед 7 92 138 107
09.01-16.01 Нед/Нед 7 92 138 107
16.01-23.01 Нед/Нед 7 92 138 107
23.01-30.01 Нед/Нед 7 81 121 96
30.01-06.02 Нед/Нед 7 81 121 96
06.02-13.02 Нед/Нед 7 81 121 96
13.02-20.02 Нед/Нед 7 92 138 107
20.02-27.02 Нед/Нед 7 81 121 96
27.02-06.03 Нед/Нед 7 70 105 85
06.03-13.03 Нед/Нед 7 70 105 85
13.03-20.03 Нед/Нед 7 70 105 85
20.03-27.03 Пакет 7=6 - 60 90 75
27.03-03.04 Пакет 7=6 - 60 90 75

Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

Период 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 Апартман со 1 спална
02.01-09.01 102 153 117
09.01-16.01 102 153 117
16.01-23.01 102 153 117
23.01-30.01 91 136 106
30.01-06.02 91 136 106
06.02-13.02 91 136 106
13.02-20.02 102 153 117
20.02-27.02 91 136 106
27.02-06.03 80 115 95
06.03-13.03 80 115 95
13.03-20.03 80 115 95
20.03-27.03 70 100 85
27.03-03.04 70 100 85

Во цената е вклучено:
- Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
- Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
- Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
- Неограничено користење на Фитнес центар
- Wi-Fi
- Хотелско осигурување
- Ски гардеробер

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
-Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
- Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
- Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
- Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
- Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
- 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
- Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
- Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

Политика за откажување:
-40% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29 – 15 дена пред почетокот на аранжманот.
-80% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства

Ковид политика:
- Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

Услови за плаќање:
- Уплата од минимум 40% од вкупната вредност на аранжманот се уплаќа веднаш при резервација, остатокот се доплаќа 14 дена пред терминот.
- Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.

Прочитано 340 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top