fbpx

Srebrna Lisica 3*- Kopaonik
https://www.srebrnalisica.com/

Хотелот Сребрна лисица се наоѓа во срцето на ски центарот во рамките на Националниот парк Копаониk. Поранешен Хотел Инвестбанка, сегашен „ Hotel Srebrna Lisica ***“, сместен покрај стазата Мало езеро (вечерна стаза) и Сунчана долина, на 1752 м надморска висина, со поглед кој бујна смрекова шума. Пред самиот влез во центарот, по патот накај Јашаничка бања и Рашка, се двои патот и води до паркингот на самиот објект „ Hotel Srebrna Lisica ***“.

Хотелот поседува удобни апартмани и двокреветни соби. Апартманите за сместување 2-6 лица со одделена спална соба, удобен дневен престој со TV, телефон. Собите имаат француски кревети, 2 единечни, купатило, TV, телефон. Од сезоната 2014/2015, Апп- Хотел „Srebrna Lisica“ е комплетно реновиран.

Цена по лице за пакет за наведен број на ноќи на база Појадок и Вечера

Тип на Сместување Мах лица 01.12
23.12
23.12-30.12 30.12-02.01 02.01-23.01 23.01-06.03 06.03-13.03 13.03-20.03 20.03-01.04
Мин.Престој 7 7 3 7 7 7 7 7
2+0 Соба 2
180€
310 228 533 347 310 270
212€
0+1 / 2+0
Family Room
2 470 296 690 520 423 323
1+1 Family Room 3 330 196 457 362 330 248
2+1 Family Room 4-6 286 179 390 323 286 232

 Цена по лице на ден на база Појадок и Вечера

Тип на Сместување Мах лица 01.12 - 23.12 23.12-30.12 30.12-23.01 23.01-13.03 13.03-20.03 20.03-01.04
Мин.Престој 2 2 3 2 2 2
2+0 Соба 2
Нед-Чет

24

Чет-Нед

28€

70 97 70 45
Нед-Чет

29

Чет-Нед

33

0+1 / 2+0
Family Room
2 91 296 690 520
1+1 Family Room 3 75 196 457 362
2+1 Family Room 4-6 65 179 390 323

Во цената е вклучено:
- Појадок и Вечера

Во цената не е вклучено:
- Турстичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќат 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (се наплаќа во агенција);
- Хотелско осигурување 0,30€ по лице на ден;

Услови за деца:
- Деца до 1,99 години ГРАТИС ( во присуство на две возрасни лица);
- Деца 2-6 години (во присуство на две возрасни лица) 50% попуст;
- Деца 6-11,99 години (во присуство на две возрасни лица) 30% попуст;

Доплати:
- Доплата за Ручек 6€ по лице на ден за возрасни; Деца до 11,99 години 3€ по лице на ден;
- За користење на 5-то легло 40% попуст;
- За користење на 6-то легло 60% попуст;
- За користење на Еднокреветна соба се наплаќа 2 цели суми;

Политика за откажување:
- Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
- Уплтатен аванс од 30% од вкупната сума не се рефондира;
- Доколку гостинот го прекине престојот , остатокот од средствата нема да бидат рефондирани;
- 50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 15-8 дена пред почетокот на аранжманот;
- 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатено доколку се откаже резервацијата 8-0 дена пред почеткот на аранжманот;

Прочитано 348 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top