fbpx

https://www.viceroyhotelsandresorts.com/rs/serbia

Нов луксузен хотел отворен во јуни 2021 година инспириран од локалната планинска архитектура. Располага со 119 соби и директен пристап до скијачките патеки што докажува дека е можно да се доживее врвот на модерниот луксуз во нескротлива природа.
Во центарот на планинскиот и скијачкиот центар Копаоник, на местото на поранешниот хотел Југобанка.
Копаоник е наречен „Планина на Сонцето“ и може да се пофали со скоро 200 сончеви денови годишно, што обезбедува прекрасни услови во текот на целата година.
Сместен во Копаоник, Вицерој Хотел располага со ресторан, фитнес центар, бар и директен пристап до скијачкиот центар. Овој хотел со 5 * нуди бесплатен WiFi, 24-часа рецепција и услуга во соба. Гостите можат да користат услуга за консиерж и багаж на лице место.
Сите соби имаат работна маса, ТВ со рамен екран и приватна бања. Единиците на Вицерој Копаоник Србија имаат клима уред и гардероба.
Гостите можат да уживаат во појадок, ручек и вечера во ресторанот Mountain Kitchen, а лесни закуски и коктели во Пике ски барот.
Ски центарот Копаоник се наоѓа на неколку чекори од хотелот. Најблискиот аеродром е Меѓународниот аеродром во Приштина на 80 километри од Копаоник
Во склоп на хотелот достапен е приватен паркинг
Содржини 2 базени, СПА Центар, ресторан, фитнес центар, собна послуга, паркинг, апарат за припрема кафе/чај во сите соби, бар, многу добар појадок

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 15.10.2021 15% ПОПУСТ

ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА И УПЛАТА ДО 31.10.2021 10% ПОПУСТ

VICEROY 5* KOPAONIK www.viceroyhotelsandresorts.com
ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
Тип на сместување Лица бр. 01.12-28.12.2021 28.12-08.01.2022 08.1-25.02.2022 25.02-31.03.2022
Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон Без Балкон Со Балкон
NEST ROOM 2 - - - - - - - -
KING ROOM 2 191 226 401 452 261 311 241 261
DOUBLE QUEEN 2/4 251 286 На барање 501 311 361 301 351
KOPAONIK SUITE 2/4 326 356 На барање На барање 461 511 371 420
KARAMAN SUITE 2/4 391 426 На барање На барање 562 611 451 471
Минимум престој 6 7 6 6

Цените во табаелата се од информативен карактер.Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација !

Во цената е вклучено:
Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)
Користење фитнес центар
Користење базени на отворено со топла вода
Користење детско катче
WI-FI

Доплати:
Туристичка такса 1 ЕУР за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50 ЕУР , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )
Доплата за вечера 30 ЕУР за лице на денж
Доплата за 3-то лице во соба 50 ЕУР дневно

Услови за деца :
Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС
Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС
Дополнително легло во соба 50 ЕУР дневно ( за деца и за возрасни)

Дополнителни услуги:
Хотелска гаража 17 ЕУР за возило на ден

Забелешка:
За користење на СПА центарот задолжително е закупување на некој од третманите во самиот хотел
Користење на СПА центарот без третмани е со предходна резервација и се плаќа на лице местож
Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

ДИЗАЈН
Луксузен хотел инспириран од локалната планинска архитектура
Планинскиот ресорт „Вицерој Копаоник“ е дизајниран од архитектите на ВАТГ и надополнет со детали за „Вимберли ентериери“. Според нив, сите соби и апартмани се замислени и дизајнирани така што тие се топли прибежишта совршени за релаксација по денот поминат на падините на Копаоник.
Архитектурата и дизајнот на хотелот се инспирирани од локалниот стил, кој се базира на природните убавини и пејзажи на Суво рудиште и доминираат природни бои на темно дрво во комбинација со чисто бели детали, со многу прозорци и отворени простори што нудат спектакуларни поглед на околината .. Камена облога на долните катови ја „врзува“ зградата со земја, поврзувајќи ја со околниот пејзаж.
Внимателно дизајнираните детали и паметната употреба на материјали гарантираат прекрасно изработена зграда која ја почитува народната традиција во архитектурата и локалната средина, но исто така има свој софистициран, модерен и препознатлив стил.
Можеби најубавиот опис на дизајнот и архитектурата го даде компанијата WATG:
"Хотелот Вицерој Копаоник е алпска авантура со модерна западна атмосфера која носи луксуз на српските планини. Опкружен со Националниот парк, благословен со прекрасен поглед, дизајнот е визија за шик и софистицираност без напор. Тоа е луксузен и модерен зграда која зборува за брендот Вицерој и гостите кои ја ценат оригиналноста “

Прочитано 380 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top