fbpx

 

Хотел Стара Планина, сместен во недопрена природа на надморска височина од 1.470 метри, е идеално место за одмор. Во срцето на истоимениот скијачки центар, на само 20 метри од скијачките патеки, веднаш до првата и единствена гондола во Србија, нуди уникатно искуство на активен одмор и целосна релаксација. Хотел Стара планина има модерен дизајн и располага со 146 удобни сместувачки единици (109 соби и 37 апартмани). Препуштете се на Wellness & Spa центарот, или во некој од рестораните, со квалитетна храна и широк избор на вина од регионот. Хотел Стара Планина е идеална дестинација за семеен одмор со акцент на целодневната грижа за децата во игротеката и тинејџерскиот клуб.

Ви ја препорачуваме патната патека по автопат до Ниш, после Ниш се исклучувате за Књажевац, Зајечар и Сврљиг, потоа во Сврљиг се одделувате по главниот пат 222 кој води до планинскиот центар. До хотелот може да се стигне и преку Књажевац или Пирот, по главниот пат 221 до градот Кална, од каде се одделувате на споменатиот главен пат 222 кој води до Покривот на Србија.

Од која насока и да одите, лесно можете да ја следите туристичката сигнализација, која ја покажува насоката кон Стара Планина на сите важни свиоци.

Аll Inclusive Light A B C D
Тип на соба Мин / Мах број на возрасни лица 01.12-16.12.2021
05.03-31.03.2022
17.12-30.12.2021
22.01-11.02.2022
19.02-04.03.2022
08.01-21.01.2022
12.02.-18.02.2022
31.12-07.01.2022
Dvokrevetna soba * 1/2 73€ 76€ 86€ 110€
Dvokrevetna soba + sofa* 1/3 81€ 84€ 91€ 117€
Superior Dvokrevetna soba + sofa* 1/3 94€ 99€ 107€ 133€
Junior Apartman
по соба**
1/3 249€ 271€ 286€ 364€
Family apartman
по соба**
1/4 306€ 323€ 349€ 456€
Deluxe Apartman
по соба**
1/2 317€ 317€ 317€ 317€
Доплата за Single Room 1/1 30€

*Цените во Двокреветна соба,Двокреветна соба + софа и Супериор Соба се дадени по лице на ден

**Цените за Junior,Family и Deluxe Apartmаn се дадени по соба на ден

Попусти:
10% попуст за уплата до 31.10.2021
(уплата 30% од вкупната сума остаток 30 дена пред почеток на аранжманот)
5% попуст за уплата до 30.11.2021
(уплата 30% од вкупната сума остаток 30 дена пред почеток на аранжманот)

Минимален престој и смени во периоди:
Период  
31.12.2021-07.01.2022
08.01.2022-21.01.2022
12.02.2022-18.02.2022
Минимум престој 7 ноќи
Сабота / Сабота
17.12.2021-30.12.2021
22.01.2022-11.02.2022
19.02.2022-04.03.2022
Минимум престој 5 ноќи
01.12.2021-16.12.2021
05.03.2022-31.03.2022
Минимум престој 3 ноќи

Во цената е вклучено:
- Аll Inclusive Light (појадок,ручек и вечера за време на оброци вклучени пијалоци локално вино,пиво,вода,безалкохолни пијалоци,газирани пијалоци)
- Wellness & Spa центар – внатрешен базен, финска сауна,турска бања,џакузи,хирдомасажни тушеви
- Фитнес центар
- Забава за деца во игротека – анимација за деца 3-12 години атрактивен децки свет ,спорстка забава,мини кино.
- Wi-FI низ цел хотел
- Користење на ски гардеробер
- Опрема за бебиња – Baby Cot, грејач за флаша, грејач за вода,baby phone... (со претходна резервација)
- Школа за пливање за деца 4-9,99 години, секојдневно во утрински часови
- Специјално за деца од 4 – 9,99 години за престој минимум од 7 ноќи:

· Целодневен Ski-Pass

· Групно училиште за скијање и наем на ски опрема во период 09-12h

Напомена:
- Училиште за скијање, опрема и ски карта не важат на денот на пристигнување (важат на денот на заминување)
- Работно време на ски стази и жичари зависи дирекно од Skijaliste Srbija DOO.

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден по лице на ден; Деца 7-14,99 години плаќаат 0,50€ по лице на ден; Деца до 6,99 години не плаќаат туристичка такса (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца:
- Деца 0-2,99 години ГРАТИС
- Деца 3-5,99 години имаат 70% попуст
- Деца 6-14,99 години имаат 50% попуст
- 3-то возрасно лице има 10% попуст

Услови за домашни миленици:
- Сместување на домашни миленичиња е дозволено во Superior Room и Junior Aparments
- Цена 15€ на ден
- Дозволен да домашни миленичиња до 10kg (само за кучиња и мачки)

Политика за откажување:
15% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде напалтена доколку се откаже 28-15 дена пред почетокот на аранжманот.
50% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот
75% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплатена доколку се откаже 7 дена пред почетокот на аранжманот
100% од вкупната вредност на аранжманот ќе биде наплате доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот
Не се дозволува рефондација или промена на резервација откако е почнат престој во хотел.

Ковид политика:
- Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
- Потврдено пристуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијта (доказ позитивен ПЦР тест)
- Затварање на граници

 

Прочитано 319 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top