fbpx

Најголем град во источна Анадолија на надморска височина од 1950м.  На само 6км од  Ерзумум е зимскиот ски ресорт Palandoken. Со голем број на хотели и најквалитетен снег во Турција , омилен на најискусните скијачи. Еден од најблиските зимски центри до аеродром , на само 5 мин. со кола.Во близина се наоѓа и музејот “куќата на Ататурк”, каде што Ататурк престјувал и го одржал националниот конгрес. Посетете  ја и најдобрата колекција на накит, направен од црн камен.

POLAT ERZURUM RESORT HOTEL

 FB (+)

01.12.2020

25.12.2020

04.01.2021

23.01.2021

07.02.2021

17.03.2021

24.12.2020

03.01.2021

22.01.2021

06.02.2021

16.03.2021

31.03.2021

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

165 €

259 €

199 €

259 €

199 €

179 €

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

219 €

345 €

265 €

345 €

265 €

239 €

ДВОКРЕВЕТНА СОБА + ДОП. КРЕВЕТ

295 €

465 €

355 €

465 €

359 €

319 €

ГАЛА НОВА ГОДИНА (задолжителна)

По лице

109 €

       

DEDEMAN PALANDOKEN HOTEL

FB (+)

 
 

ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА

ДВОКРЕВЕТНА СОБА

ТРОКРЕВЕТНА СОБА

ДЕТЕ

01.12.2020-29.12.2020

175 €

229 €

309 €

60 €

30.12.2020-02.01.2021

215 €

285 €

385 €

75 €

03.01.2021-21.01.2021

175 €

229 €

309 €

60 €

22.01.2021-06.02.2021

205 €

270 €

369 €

69 €

07.02.2021-29.02.2021

155 €

205 €

279 €

55 €

01.03.2021-31.03.2021

135 €

179 €

239 €

49 €

*цена по соба / по ноќевање

Во цената не се вклучени следниве услуги:

Авионски превоз со аеродромски такси со Пегасус ( по лице 20 кг вклучен багаж + 7 кг рачен багаж) од 180 €
Летови  Скопје-Ерзурум  во следниве денови : четврток, петок, сабота , Ерзурум –Скопје секој ден.
Организиран трансфер на релација аеродром (Ерзурум ) – хотел – аеродром (Ерзурум) за 1-6 особи 145 €
Патничко и здравствено осигурување 
Екстра трошоци во хотел  
 
Важна напомена:
Плаќањето е задолжително во денари (1 еур = 61.8 мкд)
За ова патување потребен е валиден биометриски пасош со важност 160 дена од денот на патувањето
Важно: За резервација задолжителна уплата од 100%,и ако се откаже резервацијата се плаќаат пенали од 100 %.
 
Организатор на патувањето: Партнер агенција на Т.А САМА Холидеј
Прочитано 261 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top