fbpx
Локација: Хотелот е лоциран во најмирниот дел на Златибор, помеѓу шума и блискиот туристички центарр на планината, во непосредна близина на Дино паркот (тематски парк наменет за најмладите со забавни содржини)
Сместување:  Хотелот поседува 25 апартмани и 20 соби за сместување со поглед на борова шума.
Содржини: Велнес центар кој се простира на површина од 800 м2 и нуди можност за потполно уживање и релаксација, во него се наоѓаат 2 базени од кои еден пливачки и еден со солена вода, џакузи со капацитет до 12 лица, финска и био сауна, солена соба, парна бања, соба за масажа, воден кревет за масажа и други содржини...
Хотелски ресторан со капацитет од 110 места, лоби бар, детско катче, конгресна сала со капацитет од 80 места, современа теретана, паркинг простор за 40 возила и подземна гаража со капацитет за 16 возила.
Одмор и рекреација: Во негова близина има спортски терени и модерни сали кои се дел од Спортско-туристичкиот центар "Златибор", со што е погоден и за сместување на спортисти.
Buket 2021
 
Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 
Во цената е вклучено:
- Спа центар (користење на базан, хидромасажна када,  солена соба, парно купатило, финска и био сауна)
 
Услови и попусти:
- Дополнително легло -50% попуст
- 3то и 4то лице во апартман имаат -30% попуст
- Деца до 7 год. - БЕСПЛАТНО во придружба на двајца возрасни
- деца од 7 -12 год. - 23 € по лице на ден
 
Цената не вклучува:
Туристичка такса по лице 1€,и за деца од 7-15 год. 0,5€
За престој од 5 ноќевања дополнителен попуст од 10%
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
Прочитано 193 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top