fbpx

Хотел Палисад се наоѓа во центарот на Златибор во убав дел недалеку од Езерото, окружен со прекрасна борова шума. Овој модерен хотелски комплекс ви нуди одлична услуга, квалитетна храна, како и голем број на содржини за одмор и релаксација. Хотелот располага со 257 соби и 54 апартмани. Прекрасниот ресторан со одлична национална кујна како и монденски уредениот аперитив бар ке го зголемат вашето уживање.

Palisad 2020 dekemvri

- Цените се изразени во EUR за уплати во денарска противвредност (1€=62 MKD).
 
Попусти и доплати:
- Деца до 7 бесплатно, од 7 до 12год. Плаќаат 29 € на ден во апартман. На дополнително легло деца од 7- 12 год. Плаќаат 24 € на ден.
- Еден возрасен со една дете плаќаат еднокреветна соба и доплатата која е назначена за деца
- Доплата за 3то и 4то возрасно во апартман 40 € на ден.
- Доплата за HB 10€ по лице на ден, за деца од 7-12г. 5€ на ден.
 
Цената не вклучува:
- Туристичка такса: 1 € по лице на ден, осигурување и пријава 0,2 € по лице од ден, деца до 7 год не плаќаат, деца од 7 – 15 год.  плаќаат 0,5 € туристичка такса и 0,2 € осигурување по ден.
 
Легенда:
DBL/TWIN - двокреветна соба (можен помошен кревет), SGL - еднокреветна соба, APP - апартман, Family - фамилијарна соба, SUITE – суит, Mezonette – мезонет, Bungalow – бунгалов, PV/MV - поглед на парк, SV - поглед на море,  tv - телевизор, fr - ладилник (фриждер), ac - клима уред, BB - ноќевање со појадок, HB - полупансион (појадок и вечера), AI - (all inclusive) се вклучено.
Прочитано 185 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 

Top