fbpx

Aparthotel Zoned се наоѓа на регионалниот пат Копаоник - Рашка во викенд населбата, на само 3,5км од центарот на Копаоник и 1,5км од најблиската патека - Сунчана долина. Со својата архитектура во традиционален планински стил, како и придружните содржини, тој е целосно прилагоден на туристичката намена. Тоа е вистинско место за активен или пасивен одмор за деловни луѓе, спортисти, рекреативци, парови и семејства.

Apart & Spa Zoned се состои од две крила.
Објектот Zoned 1 започна со работа во зима 2011/2012 година. Има над 96 сместувачки единици, a la carte ресторан, кафе ресторан, игротека за деца и ВИП спа центар.
Објектот Zoned 2 ќе започне со работа во зимската сезона 2021/2022 година. Во својот состав, има 84 сместувачки единици од различни структури, затворен базен и велнес.
Објектите се поврзани со топла врска, што им овозможува на гостите лесно, брзо и без да ја напуштат зградата да стигнат до друг објект, односно посакуваната содржина.

Хотелот нуди студија и апартмани за сместување на гостите. Сите стандардно или луксузно опремени сместувачки единици имаат кујна, бања, дневна соба и спална соба со удобни кревети и LCD телевизор. Сместувачките единици на двата објекти се опремени во комбинација на модерен и планински стил, тие се со различни структури и големини, така што секој може да најде идеален избор за себе.

Во рамките на комплексот има: рецепција, кафе бар, ресторан, детска игротека, забавни игри (билијард, фудбалчиња, пикадо - со доплата), перална, отворен јавен паркинг, ски -склад, ВИП спа центар (џакузи, парна бања, тепидариум , сауна, фитнес соба), внатрешен базен и велнес, Wi -Fi (во целата зграда - бесплатно).
* Лицата под 15 -годишна возраст можат да влезат во Спа центарот само во придружба на нивните родители.

Со цел гостите да не мислат дека растојанието од ски центарот е недостаток на овој објект, Апартхотел Zoned им обезбеди на своите гости бесплатен трансфер од/до ски центарот и ски складот во центарот на Копаоник. Трансферот до скијалиштето се врши секој ден: пред пладне од хотелот од 8:30 часот до 11 часот наутро и попладне од центарот од 15 до 17 часот (поаѓања на секој половина час)

Домашни миленици до 6 кг се дозволени со доплата и со претходно одобрување од страна на објектот.

Aparthotel & Spa Zoned 4*- Kopaonik

Термин Studio
(1/1,1/2+1)
Studio Lux
(1/1,1/2+1)
Apartment
(1/2+2,1/2+3)
Superior Apartment
(1/2+2,1/2+3)
Family Deluxe Apartment
(1/4+2)
Royal Suite
(1/4+2)
01.12-12.12 40 46 55 61 70 350
12.12-19.12 43 50 58 64 75 350
19.12-26.12
*Детска Недела
50 60 63 69 80 380
26.12-02.01 69 80 90 100 120 600
02.01-16.01
*Детска Недела
50 60 63 69 80 450
16.01-23.01
*Детска Недела
50 60 63 69 80 450
23.01-30.01 48 57 60 65 75 420
30.01-06.02
*Детска Недела
50 60 63 69 80 450
06.02-17.02 58 67 70 79 90 550
17.02-06.03 43 50 58 64 75 420
06.03-13.03 40 46 55 61 70 350
13.03-10.04*** 33 39 45 50 56 300

 

Цените се изразени по лице на ден на база Појадок и Вечера од минимум 7 ноќи смена недела / недела
За пократок престој на барање со доплата од +20% на цените! 

Термин 13.03-10.04 услуга е Ноќевање со појадок
Цената за Royal Suites се однесува по апартман за маx 6 лица со вклучен Полупансион

Детска Недела:
2 деца до 11,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
Термни на Детска недела се означени во табелата за минимум престој од 5 ноќи

Early Booking:
-15% попуст за уплата до 15.09.2021 за смена недела/недела
-10% попуст за уплата до 14.11.2021 за смена недела/недела

Во цената е вклучено:
- Полупансион (појадок и вечера)
- Неограничено користење на Спа центар (задолжителна претходна резервација)
- Користење на Ски Гардеробер (лоцирана во центар на Копаоник)
- Трансфер хотел-ски центар-хотел неколлу пати на денот (во склоп на работно време на ски центарот)
- Фитнес Центар
- Детско Катче
- Baby Cot (со претходна резервација)
- Wi-Fi низ цел хотел
-Надворешен паркинг (лимитиран капацитет- резервација не се дозволува)
- Сеф во Соба

Во цената не е вклучено:
- Туристичка така 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (доплата се врши во агенција)

Услови за деца:
- Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица
- Прво дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 40% од цените во табелата
- Второ и Трето дете 4-14,99 години во присуство на 2 возрасни лица плаќа 30% од цените во табелата
- Трето возрасно лице 30% попуст
- Четворто и Петто лице плаќаат по 30% од цените во табелата
- За користење на Single Room цените се зголемуваат за 30% од табелата (важи за Studio / Studiol Lux)

Политика за откажување:
- Секој гостин е должен во писмена форма ја да откаже или промени својата резервација
- Доколку гостинот не се појави на резервираниот термин, резервацијата ке биде наплатена 100%
- Доколку гостинот си замине порано од резервираниот термин, средствата ке бидат задржани во целост

Рокови за откажување на резервација:
· до 11 дена пред почетокот на аранжманот БЕЗ ПЕНАЛИ
· 10-5 дена пред почетокот на аранжманот 30% од вкупната сума на аранманот
· 5-3 дена пред почетокот на аранжманот 60% од вкупната сума на аранжманот
· 3-0 дена пред почетокот на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот

Ковид политика:
· Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
· Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)
· Затварање на граници

Опис на сместување:
Apart & Spa Zoned 4* - се состои од две крила Zoned 1 и Zoned 2 двата објекта се поврзани со топла врска.
Zoned 1 – има вкупно 96 соби во овој објект се сместени: А’la Carte ресторан, Loby Bar,рецепција,главен ресторан,игротека,ВИП спа центар.Од сместувачки капацитети тука се сместени Студио и Апартман.
Zoned 2 – се отвара на 01.12.2021 вкупно 84 соби (Lux Studio, Superior Aparment, Family Deluxe Apartment) во овој објект е сместен новиот Спа Центар.
Studio 2+1 (max 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m²,опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 1.
Lux Studio 2+1 (maх 3 лица) се состои од 1 просторија 25-30 m² потполно нови со нов мебел, опремени се со кујна, купатило, француски лезај за 2 лица + софа на развлекување.Сите соби се опремени со LCD TV, телефон, Сеф, мини бар, Wi-FI, истите се сместени во Zoned 2.
Aparment 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Дневна соба со гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Сите соби се опремени со: кујна, купатило LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 1.
Superior Apartman 2+2 или 2+3 (max 5 лица) се состои од 2 простории околу 40 m². Апартманите се изградени 2021 години и се со нов модерен ентериер. Дневна соба со аголна гарнитура на развлекување комплетно опремена кујна + спална соба со брачен кревет. Супериор апартмани имат балкон.Сите соби се опремени со: кујна, купатило2 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.
Family Deluxe Apartman (max 6 лица) луксузно опремен апартман се состои од 3 простории. Две спални соби + дневна соба со аголна гарнитура на развлекување и комплетно опремена кујна. Сите соби се опремени со: комплетно опремена кујна, купатило 3 х LCD TV, сеф, мини бар, Wi-Fi истите се сместени во Zoned 2.
Royal Suite (max 6 лица) најлускузниот тип на соби во склоп на понудата на Zoned Hotel & Spa, апартманот се простира на 140 m², спална соба со брачен кревет + уште 1 спална соба на кат (брачен кревет), дневна соба со гарнитура, комплетно опремена кујна, две купатила (туш, фен, сауна, џакузи,) LCD TV во секоја соба, телефон, сеф, Wi-Fi апартамот се наоѓа во Zoned 1.

 

 

Прочитано 1802 пати

КОНТАКТ

  • 11-ти Октомври бр. 13, 1400 Велес
  • Viber & WhatsApp 078 730 777

ОТВОРЕТЕ ЈА НАШАТА
А ОДБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА СТРАНА ЗА ПАТУВАЊЕ !!!

Работно време

Работно време Октомври -Март

Понеделник - петок 09.00 - 17.00

Сабота 09.00-13.30

Top